ارسال به دوستان

آوارگان موصل از مرز 355 هزار نفر گذشت

وزارت مهاجرین و رانده شدگان عراق، شمار كل آوارگان از دو بخش شرقی و غربی شهر موصل در شمال عراق را 355 هزار نفر اعلام كرد كه بسیار كمتر از پیش بینی های اولیه مقام های آمریكاست.


به گزارش نما به نقل از ایرنا، وزیر مهاجرین و رانده شدگان عراق روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: از آغاز عملیات موصل (17 اکتبر 2016) تاکنون (در پنج ماه گذشته)، تعداد کل آوارگان در 2 بخش شرقی و غربی موصل، 355هزار نفر بوده است.
این در حالیست که آمریکایی ها قبل از شروع عملیات موصل پیش بینی کرده بودند که شمار آوارگان موصل فراتر از یک میلیون نفر باشد.
'جاسم محمد الجاف' گفت: تاکنون 81 هزار آواره در استان نینوا، به مناطق آزاد شده از اشغال گروه تروریستی داعش در بخش شرقی موصل و مناطق جنوبی استان نینوا، بازگشته اند.
در بیانیه وزیر مهاجرین و رانده شدگان عراق آمده است: تعداد کل آوارگان بخش غربی موصل از ابتدای شروع عملیات آزادسازی این بخش (در 19 فوریه 2017) تاکنون 181 هزار تن بوده است.
به گفته جاسم محمد الجاف، 111 هزار نفر از این آوارگان، در اردوگاه های ویژه از قبل پیش بینی شده و 70 هزار نفر نیز در مجتمع های موقت در بخش شرقی موصل و مناطق جنوبی آن، اسکان داده شده اند.
حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز اخیرا در نشست خبری در بغداد گفت: تعداد آوارگان عملیات موصل بسیار کمتر از شمار پیش بینی شده، بوده و دولت در تامین مایحتاج اولیه آنها با مشکلی مواجه نشده است.
ثبت: ۱۳۹۵/۱۲/۳۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha