آخرین اخبار
ارسال به دوستان

محكومیت پلیس آمریكا به پرداخت غرامت به یك زن مسلمان به خاطر كشف حجاب اجباری

در پی شكایت یك زن مسلمان سیاه‌پوست از ماموران پلیس شهر "لانگ بیچ" ایالت كالیفرنیای آمریكا به خاطر "كشف حجاب اجباری" وی، پلیس محكوم به پرداخت ۸۵ هزار دلار غرامت به این زن شد.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری فرانسه، به دنبال این اتفاق که در مه ۲۰۱۵ رخ داد، شورای روابط اسلامی – آمریکایی در آمریکا از مقامات شهر لانگ بیچ به نمایندگی از این زن مسلمان سیاه‌پوست به نام کریستی پاول شکایت کرد.

این شورا اعلام کرد: پاول که به دلیل اعتقادات مذهبی خود حجاب داشته از سوی ماموران پلیس در شهر لانگ بیچ مجبور به برداشتن حجاب خود در مقابل ماموران مرد و همچنین ده‌ها زندانی مرد شده است و یک شب را بدون حجاب در بازداشت بوده و این تجربه را "وحشتناک" توصیف کرده است.

به دنبال این شکایت همچنین مقام‌های شهر لانگ بیچ دست به اصلاح سیاست‌های امنیتی زده و اجازه به حفظ حجاب در بازداشت برای بازداشتی‌ها دادند.

آنها اعلام کردند که اکنون برای بازرسی از بازداشتی‌های زن و برداشتن حجاب آنها باید افسران زن استفاده شود و این کار دور از چشم افسران و بازداشتی‌های مرد صورت گیرد.

پاول گفته بود که به هنگام بازداشت شدن مقامات درخواست او را برای تفتیش شدن از سوی یک مامور زن رد کرده و اجازه به حجاب داشتنش در بازداشتگاه ندادند.
ثبت: ۱۳۹۶/۵/۲۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha