انعقاد ۲۵ هزار قرارداد آتی سكه در بورس كالا

معامله گران بازار آتی سكه روز گذشته ۲۵ هزار و ۳۵۸ قرارداد برای تحویل ماه های آینده را به ارزش ۴ هزار و ۱۱۶ میلیارد ریال منعقد كردند.
به گزارش نما به نقل از بورس کالای ایران، دیروز در سررسید دی ماه امسال ۳۴۲ قرارداد منعقد شد که قیمت تسویه سکه با افت ۱.۶۸ درصدی به یک میلیون و ۴۱۶ هزار تومان رسید. در سررسیدهای اسفند امسال و اردیبهشت سال آینده نیز به ترتیب ۱۵۷ و ۹۴ قرارداد به ثبت رسید که بهای سکه برای تحویل اسفند ماه با افت ۱.۶۶درصدی به یک میلیون ۴۵۷ هزار تومان و برای تحویل اردیبهشت سال آینده با افت ۰.۹ درصدی به یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان رسید.

همچنین دو سررسید دورتر بازار که به طور معمول بیشترین حجم قراردادها به این دو سررسید اختصاص دارد، موعد تحویل تیر و شهریور سال آینده هستند که روز گذشته در سررسید تیر یک هزار و ۹۷۳ قرارداد و در سررسید شهریور ۹۷ بالغ بر ۲۲هزار و ۷۹۲ قرارداد بر تابلوی معاملات درج شد. بهای سکه در قرارداد تحویل تیر سال آینده هم ۱.۰۱ درصد افت کرد و یک میلیون و ۵۷۳هزار تومان معامله شد و در قرارداد شهریور سال آینده نیز معامله گران شاهد ثبت سکه یک میلیون و ۶۳۲هزار تومانی و افت ۱ درصدی بر تابلوی معاملات بودند.
ثبت: ۱۳۹۶/۹/۲۶