روند ادامه دار تعطیلی معادن كوچك در كشور

قدیر قیافه با بیان اینكه برخی از مسئولان قسمت‌های خوب كارنامه كاریشان را پررنگ كرده و ناكارآمدی‌ها را كمرنگ می‌كنند، گفت: با توجه به شرایط كنونی ،وضعیت معادن كوچك و متوسط كشور خوب نیست و برخی از این معادن به تعطیلی كشیده شده و بعضی دیگر به سختی ادامه حیات می‌دهند.
به گزارش نما، قدیر قیافه عضو انجمن سنگ آهن ایران درباره تعطیلی معادن کوچک اظهار کرد: متأسفانه اخبار ضد و نقیضی در رابطه با آمار تعطیلی معادن در کشور پخش می‌شود و این وظیفه مرکز آمار است که سرشماری درستی از این موضوع ارائه دهد.

وی با بیان اینکه برخی از مسئولان قسمت‌های خوب کارنامه کاریشان را پررنگ کرده و ناکارآمدی‌ها را کمرنگ می‌کنند، گفت: با توجه به شرایط کنونی ،وضعیت معادن کوچک و متوسط کشور خوب نیست و برخی از این معادن به تعطیلی کشیده شده و بعضی دیگر به سختی ادامه حیات می‌دهند.

قیافه تصریح کرد: تا جایی که می‌دانم صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی پول‌هایی که در اختیار داشته برای پشتیبانی و بیمه معادن کوچک و متوسط در بانک‌ها سپرده گذاری کرده و به برخی از این معادن وام‌های کم‌ بهره داده است.

عضو انجمن سنگ آهن ایران درباره راهکار نجات معادن کوچک کشور بیان کرد: اولین گام باید در حوزه معادن و صنایع معدنی، تعیین استراتژی و نقشه راه باشد زیرا بدون داشتن برنامه‌ریزی و نقشه راه صحیح نمی‌توانیم به رونق معادن در بلند مدت امیدوار باشیم.

وی اضافه کرد: باید مشخص شود که در کجای مسیر قرار داریم و می‌خواهیم در آینده به کجا برسیم.

قیافه در پایان گفت: یکی از مهمترین اصولی که موجب نجات معادن کوچک کشور می‌شود تأمین مالی بودجه‌های این معادن است.
ثبت: ۱۳۹۷/۲/۲۷