اظهارات معنادار!

«آویگدور لیبرمن» در مصاحبه با یك رسانه روسی با تكرار ادعاهای ضد ایرانی آرزو كرد «رژیم ایران هرچه سریع‌تر دود و ناپدید شود»
«آویگدور لیبرمن» در مصاحبه با یک رسانه روسی با تکرار ادعاهای ضد ایرانی آرزو کرد «رژیم ایران هرچه سریع‌تر دود و ناپدید شود»، اما آنچه در مصاحبه وزیر جنگ رژیم نامشروع صهیونیستی قابل توجه است، نه سخنان تکراری و خنده‌دار او درباره ایران و بر زبان آوردن رؤیاهای بی‌تعبیر، بلکه در بخش دیگری از اظهارات اوست؛ آنجا که می‌گوید: «بهار عربی نشان داد مناقشات فلسطین‌ـ اسرائیل هیچ ربطی به مشکلات غرب ‌آسیا ندارد. چه اتفاقی در حال رخ دادن در لیبی، عراق، یمن و سودان است؟ صدها هزار نفر کشته می‌شوند. (تلفات) درگیری اسرائیل و فلسطین حتی یک درصد خونریزی‌ها در خاورمیانه نیست. مشکل اسرائیل نیست، مشکل جامعه عرب است. دو کشور اسلامی بدون رابطه اسرائیل را که با هم درگیر نباشند، به من نشان دهید. عربستان با ایران، قطر با امارات و سودان جنوبی با سودان درگیر است، سوریه و لیبی هم درگیری‌های داخلی دارند.» اظهاراتی که دو نکته مهم را درباره آن می‌توان برشمرد؛
اول آنکه، یک بار دیگر سیاست اصلی و هدف اصلی رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان فرامنطقه‌ای آن برای ایجاد تنش‌ها و درگیری‌های ساختگی و در مقابل هم قرار دادن کشورهای منطقه با هدف به حاشیه رفتن مسئله فلسطین را به اثبات می‌رساند. دوم اینکه، این انذار و هشدار را برای برخی از کشورهای خاص منطقه به همراه دارد که با وجود تمایل آنها برای نزدیک شدن صهیونیست‌ها و دوستی با رژیم غاصب صهیونیستی، صهیونیست‌ها نگاهی کاملاً ابزاری و منفعت‌طلبانه به آنها داشته و در تلاش هستند با افزایش تنش و تحمیل خسارت به آنها برای خود حاشیه امن ایجاد کنند. به عبارت دیگر، این پیغام را به این کشورها منتقل می‌کند که همراهی آنها با رژیم کودک‌کش صهیونیستی و قرار گرفتن در جورچین آنها به جای آنکه اهداف منطقه‌ای آنها و از بین بردن نگرانی‌های قلابی را که صهیونیست‌ها برای آنها ترسیم کرده‌اند، محقق کند، موجب از دست رفتن سرمایه و امنیت‌شان خواهد شد.
ثبت: ۱۳۹۷/۳/۲۰