شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های جرائم اقتصادی اخیر در دادسراهای تهران تشكیل شد

رئیس شورای قضایی استان تهران گفت: شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های جرائم اقتصادی اخیر در دادسرا و دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر تهران تشكیل شده است.
به گزارش نما، رئیس شورای قضایی استان تهران گفت: شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های جرائم اقتصادی اخیر در دادسرا و دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر تهران تشکیل شده است.

سومین نشست شورای قضائی در سال جاری با حضور اعضا و به ریاست غلامحسین اسماعیلی در محل سالن کنفرانس اداره کل بازرسی استان تهران برگزار شد.

غلامحسین اسماعیلی رئیس شورای قضایی استان تهران ضمن یادآوری روز بیست و سوم ذیقعده به عنوان روز زیارتی خاص حضرت امام رضا (ع) به همین مناسبت به بیان روایتی از آن حضرت با این مضمون پرداخت که «یکی از اصحاب امام (ع) می‌گوید: روزی به محضر امام رضا (ع) شرفیاب شدیم، در آن جلسه شخصی از برادرش گله و شکایت کرد، امام (ع) با شنیدن این مطلب فرمودند: برادرت را در خصوص خطایی که از او سر زده ببخش و عیب‌های وی را نیز بپوشان، در مقابل دروغ و بیان تهمت از ناحیه فرد بی خرد صبر پیشه کن و در برابر ناملایمات زمانه شکیبا باش و نیز از سر بزرگواری جواب نده (بگو مگو نکن) و فرد ستمکار را به حال خودش واگذار»

وی اظهار داشت: امید است همه ما با بهره مندی از فرمایشات گهربار این امام معصوم (ع) در تمامی ابعاد زندگی و فعالیت‌های اجتماعی خود، پیروان صدیقی برای آنحضرت باشیم.

اسماعیلی در ادامه افزود: امروز کشور ما به نحو تمام عیار در شرایط جنگ اقتصادی قرار گرفته و دشمنان انقلاب، با براه انداختن تبلیغات روانی شدید، قصد نومید کردن مردم را دارند تا از این طریق به اهداف شوم خود نائل شوند، لذا ما وظیفه داریم تا با حمایت از تولید داخلی، ایجاد اشتغال، بکارگیری ظرفیت‌های موجود در کشور اعم از منابع انسانی و امکانات و از طرف دیگر حسب تأکیدات ریاست قوه قضائیه در سراسرکشور و بویژه در استان تهران با رسیدگی قاطع، قانونی و سریع به پرونده‌های مربوط به مفاسد اقتصادی نقشه‌های پلید بدخواهان داخلی و خارجی را بی اثر کنیم.

این مقام قضایی در استان تهران اضافه کرد: لذا با توجه به تدابیر متخذه من جمله تعیین شعب و قضات ویژه در سطوح مختلف قضایی اعم از دادسرا، دادگاه‌های کیفری یک و دو، دادگاه انقلاب و محاکم تجدیدنظر، به هموطنان شریف، بصیر و انقلابی، این نوید را می‌دهم که به پرونده‌های مفاسد اقتصادی به صورت ویژه رسیدگی شده و حسب مورد نیز به نحو مستمر اطلاع رسانی لازم از سوی مبادی ذی‌ربط صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، مطابق با دستور کار تنظیمی در ادامه این نشست، صادقپور مدیر کل بازرسی استان تهران گزارش مبسوطی از عملکرد حوزه تحت مسئولیت خود و مشکلات موجود ارائه کرد که از ناحیه رئیس شورا و تنی چند از حاضران در جلسه مورد بررسی دقیق قرار گرفت و پس از طرح نقطه نظرات کارشناسانه، در خصوص برخی موارد مطروحه از جمله ایجاد هماهنگی بیشتر میان بازرسان و قضات در سطوح مختلف و تشکیل کارگروه مشترکی برای تحقق این امر، تصمیماتی اتخاذ شد.

در این نشست، همچنین نجفی سرپرست حوزه معاونت اول دادستان تهران نیز گزارشی از پرونده‌های متشکله پیرامون مفاسد اقتصادی در دادسرا به نحو مستوفی مطرح کرد و برخی از اعضای شورا نیز به بیان اخبار مهم حوزه مسئولیت خود پرداختند.
ثبت: ۱۳۹۷/۵/۱۶