انبار بزرگ سلاح در مركز بلوچستان پاكستان كشف شد

ارتش پاكستان اعلام كرد: نظامیان ارتش با عملیات در مركز ایالت بلوچستان یك انبار بزرگ سلاح را كه قرار بود تروریست‌ها از آن استفاده كنند، كشف كردند.
به گزارش نما، ارتش پاکستان اعلام کرد: نظامیان ارتش با عملیات در مرکز ایالت بلوچستان یک انبار بزرگ سلاح را که قرار بود تروریست‌ها از آن استفاده کنند، کشف کردند.

طبق این گزارش ذخیره سلاح کشف شده شامل انواع سلاح خودکار، فشنگ، گلوله توپ و باروت است.

تحقیقات نشان می‌دهد این سلاح‌ها قرار بود برای عملیات‌های تروریستی در بلوچستان مورد استفاده قرار گیرد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که «عمران‌خان» نخست‌وزیر و «قمرجاوید باجواه» فرمانده ارتش پاکستان برای بررسی اوضاع امنیتی و سایر مشکلات به کویته مرکز بلوچستان سفر کردند.

از سوی دیگر «مهدی هنردوست» سفیر ایران با سفر به بلوچستان برای مبارزه با گروه‌تروریستی و اشرار با مقامات این ایالت دیدار و تبادل نظر کرد.

مقامات پاکستان و ایران برای تسهیل رفت و آمد زوار اربعین حسینی و تأمین امنیت آن‌ها با یکدیگر تبادل نظر کردند و برای هماهنگی بیشتر در این زمینه به توافق رسیدند.

در سال‌های گذشته تروریست‌ها زائران پاکستانی را که با عبور از بلوچستان قصد زیارت اماکن مقدسه در ایران و عراق را داشتند هدف قرار می‌دادند.

از چندی پیش ارتش حفاظت از زائران پاکستانی را به عهده گرفته و به آن‌ها اجازه داده نمی‌شود بدون اسکورت نظامی به سمت ایران حرکت کنند.


ثبت: ۱۳۹۷/۷/۱۸