مدیرعامل سایپا: بركناری‌ام شایعه بود

​ محسن قاسم جهرودی امروز در حاشیه مراسم افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت در جمع خبرنگاران گفت: من هنوز در سمت خود در سایپا عهده‌دار وظایفم هستم و مسائلی كه در مورد رفتن من از سایپا مطرح می‌شود، شایعه است.
به گزارش نما، محسن قاسم جهرودی امروز در حاشیه مراسم افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت در جمع خبرنگاران گفت: من هنوز در سمت خود در سایپا عهده‌دار وظایفم هستم و مسائلی که در مورد رفتن من از سایپا مطرح می‌شود، شایعه است.

مدیرعامل سایپا گفت: تا روزی که روی این صندلی هستم، از صندلی سایپا برای ماندن روی آن هزینه نخواهم کرد و اجازه نخواهم داد کسی از آن صندلی برای مطامع خودش استفاده کند.

* به زودی ۸ هزار دستگاه خودروی ولوو را وارد کشور می‌کنیم

وی در مورد نوسازی ناوگان فرسوده تجاری سنگین، گفت: دولت به جد روی این موضوع حساس است و در جلسات مختلف، کار عملیاتی شده و با استراتژی و خط مشی، نوسازی ناوگان فرسوده تجاری به جدیت در حال تعقیب است و امیدوارم تا آخر این ماه ۸ هزار خودرو را ثبت سفارش کنیم و کارهای اجرایی را برای ورود به ناوگان انجام دهیم.

مدیرعامل سایپا بیان داشت: با انجام مراحل بانکی می‌توانیم ۸ هزار دستگاه خودروی ولوو را با به روزترین تکنولوژی دنیا وارد ناوگان حمل و نقل کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که با خروج شرکت کامیون‌سازی ولوو از ایران این اقدامات چگونه انجام خواهد شد، گفت: قطب‌های جدید خودروسازی در دنیا شکل گرفته است و این قطب‌ها با هزینه‌های بسیار پایین و کیفیت بسیار بالا تولید می‌کنند.

جهرودی اظهار داشت: ما این قطب‌ها را شناسایی کرده‌ایم، درست است که ولوو از ایران رفته و خط مشی آنها کار کردن با ما نیست،‌ اما به هر حال با خودروسازان دیگر مذاکراتی را داشته‌ایم و در مورد ۸ هزار خودروی سنگین با آنها مذاکرات را نهایی کرده‌ایم، کارها در وزارت صنعت انجام شده و منتظر حل شدن مسائل بانکی هستیم.

* برای قیمت‌های جدید در انتظار استراتژی سازمان حمایت هستیم

مدیرعامل سایپا در مورد قیمت خودروهای تولیدی این شرکت گفت: در مورد قیمت‌ها ما تابع وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم و اتفاقاتی که افتاده باعث نشده که خودروسازها به صورت شخصی و رأسی برای افزایش قیمت عمل کنند.

جهرودی با تأکید بر اینکه تاکنون افزایش قیمتی نداشته‌ایم، گفت:‌ منتظر ابلاغ استراتژی جدید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در مورد قیمت‌ها هستیم.

* تحریم‌ها نمی‌تواند ملت ما را متوقف کند

وی همچنین در خصوص طرح‌های افزایش کیفیت در گروه خودروسازی سایپا گفت: مسئله تحریم موضوع کوچکی نیست، ما پول داریم، اما در دنیا پول ما را نمی‌پذیرند.

وی افزود: به هر حال بعضی شرکت‌ها تشخیص داده‌اند که با ما در این برهه کار نکنند، اما ما تمام تلاش خود را برای بقای خودمان خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: واقعیت این است که ما امروز تمرکزمان را بر روی نخبگان کشور گذاشته‌ایم، در حالی که تاکنون از نخبگان غفلت شده بود.

وی گفت: گروه خودروسازی سایپا دست مودت به سوی نخبگان بلند کرده و این نخبگان کسانی هستند که چهل سال دست این نظام را فشرده‌اند.

مدیرعامل سایپا اظهار داشت:‌ امروز این افراد در کنار ما قرار گرفته‌اند و خبر خوش من این است که E.C.U یکی از پیشرفته‌ترین و تکنولوژیک‌ترین قطعه خودرو توسط شرکت صبا خودکفا شده و این عملیات طی ۳.۵ ماه انجام شده است.

جهرودی بیان داشت:‌ تحریم می‌تواند ما را به عقب بیندازد و می‌تواند زمان کشور را بگیرد، اما نمی‌تواند این ملت را متوقف کند و این پیام گروه خودروسازی سایپا برای تمام بدخواهان مملکت است.


ثبت: ۱۳۹۷/۷/۲۱