در سفر یك روزه جابری‌انصاری به دوحه چه گذشت؟

دستیار وزیر خارجه ایران در امور ویژه سیاسی در سفر به دوحه ضمن دیدار با وزیر خارجه قطر، با رئیس شبكه الجزیره، یكی از شخصیت‌های سیاسی برجسته معارضه سوریه و موسی ابومرزوق عضو دفتر سیاسی حماس ملاقات كرد.
به گزارش نما، «حسین جابری‌انصاری» دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی، که بامداد چهارشنبه ٢۵ مهر ٩٧ در راس هیاتی وارد دوحه شده بود، در مقر نخست وزیری با «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و تلاش‌های جاری برای پایان بحران‌های یمن و سوریه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

جابری‌انصاری در دیدار یک روزه خود از قطر همچنین ضمن شرکت در ضیافت ناهار کاری «احمد حسن الحمادی» دبیرکل وزارت خارجه قطر، در مقر الجزیره با «شیخ حمد بن ثامر آل ثانی» رئیس شبکه الجزیره دیدار و گفت‌وگو کرد.

دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات بین‌المللی صلح سوریه همچنین در محل اقامت خود در دوحه با یکی از شخصیت‌های سیاسی برجسته معارضه سوریه دیدار و در خصوص آخرین تحولات مربوط به روند صلح در سوریه رایزنی و تبادل نظر کرد.

جابری‌انصاری در پایان دیدار کوتاه خود از قطر چهارشنبه شب با «موسی ابومرزوق» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین - حماس ملاقات کرد. در این دیدار دوستانه که «خالد مشعل» رئیس سابق دفتر سیاسی حماس نیز حضور داشت در خصوص تحولات فلسطین و منطقه گفت‌وگو و رایزنی شد.

دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی در پایان سفر دو روزه خود به عمان و قطر، نیمه شب چهارشنبه دوحه را به مقصد تهران ترک کرد.

جابری‌انصاری روز سه‌شنبه 24 مهر ماه نیز در مسقط با «یوسف بن علوی» وزیر مشاور در امور خارجی عمان دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه و تلاش‌های جاری برای حل سیاسی بحران یمن گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وی ‌سه‌شنبه عصر نیز در دیدارهای جداگانه با نمایندگان برخی از گروه‌های مختلف یمنی، در خصوص آخرین تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان جنگ تحمیلی علیه یمن، رایزنی کرد.


ثبت: ۱۳۹۷/۷/۲۶