موافقت مجمع تشخیص با نظر مجلس درباره یك لایحه

مجمع تشخیص مصلحت با لایحه موافقت‌نامه همكاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان موافقت كرد.
به گزارش نما، تشخیص مصلحت نظام صبح امروز شنبه نوزدهم آبان ماه با حضور اعضاء تشکیل جلسه داد.

آیت‌الله موحدی کرمانی که ریاست جلسه امروز را به عهده داشت با تبریک حلول ماه ربیع الاول گفت: میلاد پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله وسلم) و امام صادق(ع) و نیز سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (ع) مناسب‌های پر برکت این ماه است که از خداوند می‌خواهیم این ماه را برای همه مسلمانان و مستضعفان عالم مبارک گرداند.

وی با اشاره به روایتی در خصوص ظهور حضرت مهدی(ع) تأیید کرد: در حکومت اسلامی با رهبری ولی فقیه به نیابت از امام عصر (ع) بر پیاده شدن احکام اسلامی همت گماشته می‌شود اما در روزگار ظهور آنچه که علاوه بر اجرای احکام الهیِ اسلام، جاری خواهد شد ، ریشه کن شدن ظلم و جور است و این وعده بزرگترین آرمان مستضعفان است که قرآن کریم بدان تصریح کرده است.

بر اساس این گزارش در ادامه این جلسه لایحه موافقت‌نامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان مطرح شد و پس از اظهار نظرهای موافق و مخالف مصوبه مجلس برای مدت‌ 5 سال تصویب شد.


ثبت: ۱۳۹۷/۸/۱۹