وداع غریبانه سید جلال حسینی

سید جلال هفته گذشته برای همیشه ازبازی ملی خداحافظی كرد و دركنفرانس خبری خودش ازتمام مربیان تیم ایران كه با آنها كاركرده بود تشكركرد حتی كارلوس كی روش!

هنگامی که صحبت ازموفقیت های بزرگ باشگاهی می شود درفوتبال امروز ایران هیچ کس نمی تواند با سید جلال حسینی رقابت کند.

مدافعی که با 6 قهرمانی درلیگ برترایران محرم نویدکیا اسطوره فوتبال اصفهان را پشت سرگذاشت و رکورددارشد. او با پیراهن سایپا، سپاهان اصفهان (3 بار) و پرسپولیس (2 بار) به این افتخاررسید. مردی که درلباس ملی هم 115 بازی بدون نقص و با کمترین نوسان ممکن انجام داد.

خیلی ها سید جلال حسینی را بهترین مدافع میانی تاریخ فوتبال کشورمان می دانند. درفوتبال مرسوم است هربازیکن تکنیکی که پیدا می شود همه می گویند اگردربرزیل به دنیا می آمد چه می شد؟

حال ما می خواهیم خلاف عرف معمول رفتارکرده و بنویسیم "اگرسید جلال حسینی درایتالیا متولد می شد چه اتفاقی می افتاد؟"

شاید یک فرانکو بارزی می شد یا پائولو مالدینی و حتی بونوچی چون شیفته فوتبال ایتالیاست.

سید جلال حسینی یکی ازطرفداران قدیمی آث میلان اواخردهه 80 و اوایل 90 است با گولیت، فان باستن و ریکارد سه هلندی و مدافعانی استثنایی!

به راستی رازموفقیت او چیست که در36 سالگی همچون یک جوان 26 ساله بازی می کند؟

او مدافعی باهوش و مستحکم است که زندگی سلامت و حرفه ای دارد. همبازیان سید جلال گواهی می دهند که او فقط مسیرورزشگاه شهید کاظمی (محل تمرین پرسپولیس) تا منزلش را بلد است و ابدا اهل حاشیه نیست.

پس ازبازی با الجزیره امارات سرمربی این تیم او را سوپرمن خواند اما برانکو معتقد است سید جلال حسینی گلادیاتورفوتبال ایران است.

کارلوس کی روش که پس ازخط زدنش درآستانه جام جهانی 2018 روسیه انتقادات بسیاری را ازسوی هواداران پرسپولیس به جان خرید عنوان می کند که " سید جلال حسینی مرا عاشق بازیکنان ایرانی کرد."

سروش رفیعی پس ازاولین تمرین با پرسپولیسی ها مدعی شد تاکنون بازیکنی را ندیده است که مثل سید جلال حسینی تمرین کند.

امروز شاید برخی ها سید مجید حسینی مدافع میانی تیم ملی کشورمان و ترابوزان اسپورترکیه را با کاپیتان پرسپولیس مقایسه کنند اما...

فراموش نکنید سید جلال حسینی 115 بازی ملی را دربیش ازیک دهه بازی درتیم ایران با قدرت پشت سرگذاشت. او مرد سختکوشی است که هرگزدرتیم ملی افت نکرد و دراوج آمادگی ازتیم ملی کنارگذاشته شد.

ازتیم ملی کنارگذاشته شد درسالی که بهترین مدافع لیگ برترایران شد اما لام تا کام حرفی نزد.

سید جلال هفته گذشته برای همیشه ازبازی ملی خداحافظی کرد و درکنفرانس خبری خودش ازتمام مربیان تیم ایران که با آنها کارکرده بود تشکرکرد حتی کارلوس کی روش!
ثبت: ۱۳۹۷/۹/۱۹