نعمت‌ها و نقمت‌های سیلاب!

بارش‌های بی‌سابقه در 70 سال اخیر در سراسر پهنه جغرافیایی ایران اسلامی و جاری شدن سیلاب در استان‌های مختلف كشور از گلستان و كرمانشاه تا فارس و خوزستان و... در كنار سختی‌ها و دشواری‌هایی كه برای تعدادی از هموطنان عزیز و برخی از شهرها و روستاهای كشور ایجاد كرد، تصویری از هم‌افزایی و همراهی میان نیروهای كشور را به نمایش گذاشت


بارش‌های بی‌سابقه در 70 سال اخیر در سراسر پهنه جغرافیایی ایران اسلامی و جاری شدن سیلاب در استان‌های مختلف کشور از گلستان و کرمانشاه تا فارس و خوزستان و... در کنار سختی‌ها و دشواری‌هایی که برای تعدادی از هموطنان عزیز و برخی از شهرها و روستاهای کشور ایجاد کرد، تصویری از هم‌افزایی و همراهی میان نیروهای کشور را به نمایش گذاشت و در همین روزهای ابتدایی سال، بار دیگر این موضوع را به اثبات رساند که برای پیش بردن کشور، حل مشکلات، عبور از سختی‌ها و... همه نیروهای کشور باید با فرماندهی واحد در کنار هم قرار بگیرند. در اولین روزهای جاری شدن سیلاب در گلستان با دستور رهبر معظم انقلاب به سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همه نیروهای نظامی وارد میدان شدند و فرماندهان ارشد سپاه و ارتش در مناطق سیل‌زده حاضر شده و تا همین امروز به طور مداوم در صحنه رسیدگی به مشکلات مردم حاضر بوده‌اند و به صورت میدانی کارها را پیش برده‌اند، نیروها و تجهیزات نیروهای مسلح به منطقه اعزام شدند، بسیج و نیروهای مردمی با وجود آنکه در ایام تعطیلات آغاز سال بودیم، پای کار آمدند و روند امداد و تلاش برای حل مشکلات پیش‌آمده را در کنار هلال‌احمر و سایر نیروهای امدادی تسریع بخشیدند، وزیر کشور به طور مداوم در منطقه حضور داشت، رئیس مجلس شورای اسلامی بارها به مناطق سیل‌زده سفر کرد و در جلسات مدیریت بحران حاضر شد، رئیس‌جمهور اگرچه با تأخیر، اما به مناطق سیل‌زده سفر کرد و دستورات لازم را برای سرعت یافتن امور صادر کرد و ان‌شاءالله تا بازگشت زندگی مردم به حالت عادی کمک‌ها و امدادها ادامه خواهد داشت.
البته در کنار مشکلات و سختی‌ها و افزون بر سرازیر شدن رحمت الهی و افزایش ذخایر آبی کشور و سیراب شدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها، این سیلاب‌ها موجب شد برخی از مدیران ناکارآمد و جریان‌هایی که نان و منافع‌شان در ایجاد تفرقه و در مصیبت بودن مردم ما و دودستگی و اختلاف‌افکنی است، رسوا شده و نقاب از چهره آنها بیفتد.
ثبت: ۱۳۹۸/۱/۲۰