كوبا: مقابل فشار‌های دولت ترامپ مقاومت می‌كنیم

رئیس جمهور كوبا در سخنانی با تاكید بر سیاست‌های شكست خورده دولت آمریكا در منطقه، بر تداوم ایستادگی در برابر فشارهای ایالات متحده تأكید كرد.
به گزارش نما، رئیس جمهور کوبا روز شنبه تأکید کرد که سیاست‌ دولت آمریکا علیه ونزوئلا و حمله به کوبا با حربه اعمال تحریم‌های اقتصادی بیشتر و به هدف آسیب رساندن به مردم شکست خورده است.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری «پرنسا لاتینا» «میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا در حساب توییتری خود نوشت: «تحریم‌های جدید آمریکا علیه کوبا، دروغ پراکنی‌ها، تهمت و ریاکاری، بهانه جویی دولت ایالات متحده برای شدت بخشیدن محاصره اقتصادی بود. آمریکا به دلیل عدم موفقیت در ونزوئلا ، علیه کوبا اقدام می‌کند. ما مقاومت کرده و موفق خواهیم شد.»

بر اساس این گزارش، آمریکا پس از ناکامی در سرنگونی دولت «نیکلاس مادورو» در ونزوئلا، به‌دلیل حمایت کوبا از دولت قانونی ونزوئلا تحریم‌های بیشتری را علیه کوبا اعمال کرده و خواستار توقف مراودات اقتصادی بین هاوانا و کاراکاس شده است.


رئیس جمهور کوبا

به نوشته پرنسا لاتینا، میگل دیاز کانل در بخش دیگر این توییت نوشت: «آنچه بیش از همه بر مردم کوبا تاثیر می‌گذارد محاصره ناعادلانه، جنایتکارانه و طولانی مدت است. سیاستی که شکست خورده و از سوی جامعه جهانی رد شده است. این امپراتوری از دروغ و ریاکاری به عنوان بهانه استفاده می‌کند.»

رئیس جمهور کوبا چندی قبل نیز با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه مردم کشورش گفته بود که تحت فشار و تهدید تن به مذاکره با «دونالد ترامپ» نمی‌دهد. میگل دیاز کانل در توییتی نوشته بود که هاوانا به وضوح سیاست‌های تجاوزکارانه دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه خود را نمی‌پذیرد.

رئیس جمهور کوبا در توییت خود به سخنان «فیدل کاسترو» رهبر فقید این کشور اشاره کرد که گفته بود، «افتخار،کشور و کرامت در مذاکره خلاصه نمی‌شود، همچنین استقلال، حق حاکمیت، تاریخ و شکوه هم مذاکره کردنی نیست.»
ثبت: ۱۳۹۸/۶/۱۷