امیری: دولت تا به‌حال در امور دستگاه‌های دیگر دخالت نكرده است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به پرسشی درباره سخن رئیس‌جمهور مبنی بر اینكه «فساد با بگیر و ببند از بین نمی‌رود» گفت: آقای روحانی بر صلاحیت و استقلال قوای سه گانه تاكید دارد.به گزارش نما، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در مورد تذکر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور درباره احترام به استقلال قوا،گفت: دولت موضوع صلاحیت استقلال و تفکیک قوا را به رسمیت می‌شناسد.

اخبار سیاسی-​ وی ادامه داد: آقای روحانی بر صلاحیت و استقلال قوای سه گانه تاکید دارند این اصل استقلال برآمده از قانون اساسی است و تا به حال دولت در امور دستگاه دیگر دخالت نکرده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا سخن روحانی که گفته بود «فساد با بگیر و ببند از بین نمی‌رود»، کنایه به قوه قضائیه است؟ بیان داشت: آقای رئیس جمهور مجری قانون اساسی است و به عنوان نماینده تمام ملت نقطه نظرات خود را بیان می کند.

امیری با تاکید بر اینکه صحبت‌های‌ آقای روحانی دارای یک عقبه کارشناسی و منطقی است، اظهار داشت: این اظهارات به معنی دخالت در امور دستگاه های دیگر نیست کما اینکه در موارد خیلی زیادی در دولت‌های گذشته هم پیش آمده که تداخلی در امور قوا پیش آمده است که از مسیر قانونی اصل ۱۱۰ پیگیری شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: رئیس جمهور فشار و صحبتی راجع به مسائل که در صلاحیت ذاتی دو قوه قضائیه و مقننه است نکردند و من در مجلس هم به برخی از اعضای هیئت رئیسه گفتم که اگر شما مصداقی از این موضوع دارید به من بفرمایید که پیگیری کنم اما مصداقی برای این موضوع اعلام نکردند.
ثبت: ۱۳۹۸/۶/۱۷