نسخه چاپی

سیاست فشار حداكثری آمریكا علیه ایران هم به تاریخ پیوست

عکس خبري -سياست فشار حداکثري آمريکا عليه ايران هم به تاريخ پيوست

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی اخراجی كابینه ترامپ كه در دانشگاه «دوك» سخن می‌گفت در پاسخ به سؤالی درباره كارآمدی سیاست فشار حداكثری دولت ترامپ علیه ایران گفت: «سیاست (فشار حداكثری) در حال شكست خوردن است.

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی اخراجی کابینه ترامپ که در دانشگاه «دوک» سخن می‌گفت در پاسخ به سؤالی درباره کارآمدی سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران گفت: «سیاست (فشار حداکثری) در حال شکست خوردن است. دولت ترامپ فقط با سردادن شعار فشار حداکثری نمی‌تواند ایران را به تسلیم بکشاند، بلکه باید فشار کافی وارد کند.»
اینکه سیاست‌های فشار حداکثری در حال شکست خوردن است، برای ملت ایران مسئله تازه‌ای نیست! ملت بزرگ ایران از ابتدا و آغاز این سازوکار در دولت ترامپ اهمیتی برای این رویکرد ضد ایرانی قائل نبود. حتی شکست این فشار برای دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی که از ملت مقاوم ایران ذره‌ای شناخت داشته باشند نیز موضوعی کاملاً قابل پیش‌بینی بوده است و بر خلاف انتظار نیست. با این وجود چرا اعتراف جان بولتون از همیت زیادی برخوردار است؟ گفته‌های مشاور پیشین ترامپ از این منظر اهمیت دارد که بدانیم جان بولتون یکی از طراحان اصلی فشار حداکثری علیه ایران است و خود او وعده داده بود نظام اسلامی در تهران به جشن چهل‌سالگی خود نخواهد رسید! اما حالا این سیاستمدار آمریکایی پس از برگزاری چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می‌گوید فشار حداکثری شکست خورده است! اعترافی که می‌توان آن را مقدمه تغییر در سیاست کاخ سفید در مقابل جمهوری اسلامی ایران دانست. دقت و توجه به استراتژی جایگزین و فهم آنچه آمریکایی‌ها در روزها و ماه‌های آینده به عنوان راهبرد جایگزین فشار حداکثری برای مقابله و دشمنی با انقلاب اسلامی در پیش خواهد گرفت، برای مقابله با توطئه‌ها و اقدامات شیطان بزرگ از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین باید هوشیار بود که بسیاری از صاحب‌نظران این شکست و اظهارات عجزآلود سران آمریکایی را به عنوان فرصت مذاکره و دیپلماسی با آمریکا در کشور جا نیندازند تا زمینه را برای تحقق آنچه آمریکایی‌ها از طریق فشار حداکثری به دست نیاوردند، از راه مذاکره فراهم کنند.
ثبت: ۱۳۹۸/۱۱/۳۰