نسخه چاپی

چین به اتباع خود درباره سفر به آمریكا هشدار داد

وزارت فرهنگ و گردشگری چین با صدور بیانیه‌ای به اتباع این كشور درباره سفر به آمریكا به دلایلی چون سوءرفتارها و همچنین وضعیت امنیتی هشدار داد.


به گزارش نما، دولت چین امروز دوشنبه درباره سفر اتباع این کشور به آمریکا هشدار داد و از نوع رفتار واشنگتن با اتباع چینی به بهانه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد.

اخبار بین الملل- وزارت فرهنگ و گردشگری چین بیانیه‌ای صادر کرده و در آن به شهروندان این کشور درباره سفر به آمریکا هشدار داده است.

در بیانیه امروز دوشنبه این وزارتخانه، در توضیح دلایل صدور این بیانیه به «رفتار غیرمنصفانه» واشنگتن با اتباع چینی و دست زدن آمریکایی‌ها به «اقدامات افراطی» به بهانه مقابله با ویروس کرونا و همچنین «وضعیت امنیتی» در این کشور اشاره شده است.

انتقاد وزارت فرهنگ و گردشگری چین از اقدامات آمریکا در ادامه انتقادهای پکن از مواضع واشنگتن در قبال شیوع ویروس کرونا مطرح شده است. پیش از این اظهارنظر جنجالی «ویلبر راس» وزیر تجارت آمریکا باعث تنش بین دو کشور شده بود.

این مقام ارشد دولت « دونالد ترامپ » ضمن ابراز خرسندی از شیوع ویروس «کرونا» در چین گفته بود، شیوع این ویروس می‌تواند تولیدکنندگان آمریکایی را مجاب کند که خاک چین را ترک کرده و تولید محصولاتشان را در داخل آمریکا و با به‌کارگیری نیروی کار آمریکایی، انجام دهند.

هشدار دولت چین به شهروندان و گردشگران این کشور درباره سفر به آمریکا ساعاتی بعد از اطلاع‌‍رسانی امروز پکن درباره میزان مبتلایان، درمان‌شده‌ها و فوتی‌های ویروس کرونا صادر شده است.

بنا بر اعلام کمیسیون بهداشت ملی چین، میزان مبتلایان به کرونا در چین به ۷۷۱۰۰ تن افزایش پیدا کرده، ۲۴۷۳۴ نفر از مبتلایان بعد از درمان در بیمارستان‌ها، ترخیص شده‌اند و تعداد کشته‌های ویروس کرونا در این کشور به ۲۵۹۲ نفر افزایش یافته است.
ثبت: ۱۳۹۸/۱۲/۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
Captcha