نسخه چاپی

دوره خدمت سربازی ۲۴ ماهه شد

سردار موسی كمالی گفت: دوره خدمت سربازی با توجه به كاهش میزان موالید، ۲۴ ماه شد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، سردار موسی کمال جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در نشست خبری خود اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان موالید، دوره خدمت سربازی ۲۴ ماهه شد.

وی ادامه داد: قانون جدید از ابتدای سال ۹۴ لازم‌الاجرا خواهد بود.

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست‌ افزایش جمعیت، دوره متأهلان ۳ ماه کاهش می‌یابد و به ازای هر فرزند نیز ۳ ماه از دوره خدمت وظیفه کاسته می‌شود.

کمالی ادامه داد: خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی ۳ ماه و مناطق محروم و بد آب و هوا نیز ۲ ماه کسر خدمت خواهند داشت.

۲۵ بازیکن فوتبال محروم از بازی شدند/برخی فوتبالیست‌ها فکر می‌کنند با آنها شوخی داریم

وی همچنین درباره بررسی کارت معافیت ۱۲۵ فوتبالیست متخلف اظهار داشت: کارت معافیت ۲۶ نفر از فوتبالیست‌‌ها ابطال شد که حق بازی ندارند، اگر فدراسیون فوتبال درخواست بازی این بازیکنان را در تیم‌های مسلح به جای خدمت سربازی داشته باشد به شرط عدم انعقاد قرارداد و پرداخت پاداش به این بازیکنان، مجاز به بازی در باشگاه‌های نیروهای مسلح هستند.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ۱۲ نفر از این فوتبالیست‌ها برای پیگیری پرونده خود مراجعه نکردند، گفت: این افراد تصور می‌کردند ما با آنها شوخی داریم؛ پرونده ۳۵ نفر در دست بررسی است که تا نیم‌فصل لیگ امسال وضعیت آنها مشخص می‌شود. همچنین ۱۹ نفر نیز به دلیل برخی مشکلات در شناسایی مدارک هویتی، هنوز شناسایی نشده اند.

کمالی همچنین از تأیید کارت معافیت ۲۸ نفر خبر داد.
ثبت: ۱۳۹۳/۷/۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: