نسخه چاپی

نرخ بیكاری تك‌رقمی نشده است

رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاكید بر اینكه در شرایط فعلی نرخ بیكاری تك رقمی نیست گفت: با توجه به گزارش‌های دولت نمی‌توان این پیش‌بینی را كرد كه نرخ بیكاری تك رقمی شود.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در گفتگوی تلفنی با برنامه پایش گفت: در این شرایط رقم بیکاری تک نرخی نیست.

وی با بیان اینکه تک رقمی شدن نرخ بیکاری در چشم انداز و سیاست‌های کلی و برنامه های دولت‌ها بوده است اظهار کرد: به نظر می‌رسد که آمار های فصلی در سرشماری قطعی پاسخ داده نمی‌شود همچنین به نظر نمی‌رسد که با توجه به رکود اقتصادی کشور در این مقطع تک رقمی شدن نرخ بیکاری حاصل شده باشد.

وی اظهار کرد: دولت‌ها نباید اشتباه اقتصادی بکنند که فکر کنند به این هدف رسیده‌اند، با توجه به گزارش‌هایی که در دولت ابتدای کار نشان داد, به طور حتم نمی‌توان طی یک یا دو سال نرخ بیکاری را تک رقمی دانست و به این رقم برسیم.

تاجگردون تاکید کرد: ولی این مبنایی است تا محاسبات مجدداً بررسی شود و دولت می‌تواند متغیری که اتفاق افتاد را مقایسه کند. اما قطعاً با توجه به متغیرهای کلان اقتصادی در این مقطع زمانی این اتفاق حاصل نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرکز آمار ایران به تازگی از تک رقمی شدن نرخ بیکاری در تابستان و رسیدن این نرخ به 9.5 درصد خبر داد.
ثبت: ۱۳۹۳/۷/۲۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: