نسخه چاپی

آیت الله مكارم شیرازی: افكار مذهبی در معلم ها تقویت شود

آیت الله ناصر مكارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: باید افكار مذهبی در معلم ها تقویت شود و شرط رسیدن به این هدف این است كه اساتید دانشگاه بتوانند معلم ها را پرورش دهند.

به گزارش نما به نقل از مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید روز دوشنبه در دیدار مدیران ارشد دانشگاه فرهنگیان درقم اظهار داشت: اعتقادات مذهبی تنها برای روز قیامت نیست و برای این دنیا نیز به آن احتیاج داریم.

وی ادامه داد: اگر درکنار تحصیلات ایمان نباشد موجب می شود که از آن به درستی استفاده نکنیم همان طور که در کنگره آمریکا شاهدیم که چه قوانینی را بر ضدبشریت در غزه و جاهای دیگر تصویب می کنند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: ایمان موجب می شود که رشوه خواری، دروغ و ... در جامعه از بین برود و جامعه پاکی داشته باشیم.

وی بیان کرد: بازرسی ها، زیاد نمی تواند موفق باشد و باید به جایی برسیم که از درون کنترلی باشد که جز با ایمان مذهبی حاصل نمی شود.

وی با بیان اینکه کار شما کلیدی است ،تصریح کرد: معلم خودش تنها تربیت نمی شود و هزاران نفر را تربیت می کند و امیدوارم شما در کار خود موفق باشید.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود ، حب علی(ع) را دارای ارزش بسیار بالایی دانست و گفت: بر اساس روایات آنچه که بالای نامه اعمال انسان نوشته می شود محبت به علی(ع) است.

وی بابیان این که محبت علی(ع) سازنده و تربیت کننده است ، اظهار داشت: محبت راستین به امام علی(ع) موجب می شود که زندگی و رفتار انسان بوی علی(ع) را به خود بگیرد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به این که دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه مهم و کلیدی است ،تصریح کرد: انسان در سه مکتب تربیت می شود در خانه، مدرسه و محیط اجتماعی که اگر این سه محیط درست باشد انسان موفق خواهد بود.

وی عنوان کرد: برای سالم بودن تشکیلات دانشگاهی نیز باید برنامه، کتاب و معلم سالم داشته باشیم.

استاد خارج فقه حوزه گفت: اگر برنامه ها و کتاب ها درست تنظیم شود و معلم نیز آدم درستی باشد، بازده این تشکیلات افراد سالمی خواهند بود که به جامعه خدمت می کنند.

وی با اشاره به اینکه نقش معلم و استاد در این میان بیشتر از سایر موارد است ، افزود: اگر در برنامه و کتاب انحرافی وجود داشته باشد معلم می تواند آن را اصلاح کند که نشان از اهمیت معلم دارد.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که کار شما بسیار اصولی است ،عنوان کرد: فرزندان مردم امانت های الهی هستند که به دست معلم سپرده می شود که اگر درست برخورد شود سرنوشت جامعه خوب خواهد بود.

وی با اشاره به داستان خارج شدن اندلس از دست مسلمانان گفت: برای این که بتوانند مسلمانان را از اندلس خارج کنند در آموزش و پرورش و مدارس نفوذ کرده و با انتخاب اساتید منحرف و فاسد کردن دانش آموزان توانستند روح جهادی را از بین ببرند و پیروز شوند.

این مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: باید مواظب باشیم برنامه اندلس در کشورهای اسلامی پیاده نشود و تنها با تربیت معلمان می توان جلوی آن ها را گرفت.

وی با اشاره به این که معلم بنده موجب شد که من به سمت طلبگی بیایم، گفت: این معلم با ایمان عشق ما را نسبت به علوم دین زیاد کرد و اگر ما کاری بکنیم آن معلم نیز سهیم خواهد بود.

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: کار شما مانند یک عبادت بزرگ است و از زمانی که از منزل خارج می شوید عبادت می کنید
ثبت: ۱۳۹۳/۷/۲۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: