نسخه چاپی

پرداخت‌هاي ميلياردي به بازيكنان/

بدعتی خطرناك در فوتبال ایران

عکس خبري -  بدعتي خطرناك در فوتبال ايران

سرمربی تیم ذوب‌آهن اعتقاد دارد پرداخت میلیاردی به بازیكنان بدعتی خطرناك در فوتبال ایران است.

به گزارش نما، رسول کربکندی در گفت‌وگو با فارس در مورد وضعیت ذوب آهن گفت: تمرینات خود را از هفته گذشته آغاز و از روز دوشنبه روزانه 2 جلسه تمرین کردیم. از 3 تا 8 تیر اردوی 6 روزه در چادگان اصفهان که در ارتفاع است برگزار می‌کنیم. از 10 تیر هم یک اردوی 10 روزه در ترکیه خواهیم داشت و سپس به ایران می‌آییم و برای مسابقات آماده می‌شویم.

سرمربی ذوب آهن در مورد کاهش 50 درصدی بودجه ذوب آهن نسبت به فصل گذشته عنوان کرد: به دلیل این موضوع حتی برخی بازیکنان که فصل گذشته در تیم ما بودند در این فصل مبلغ قرارداد کمتری نسبت به سال قبل دریافت کردند. باید از این بازیکنان تشکر کنم زیرا آنها برای بقای ذوب آهن چنین کاری انجام دادند. ما سختی‌ها را تحمل می‌کنیم تا تیم ذوب آهن که یک تیم ریشه دار همچنان مقتدر بماند.

کربکندی در مورد اینکه برای چه رده‌ای وارد لیگ برتر خواهند شد گفت: هیچ مربی و تیمی نمی‌خواهد تیمش در رده‌های پایین جدول باشد اما با توجه به اینکه 4،5 تیم سرمایه گذاری‌های کلانی و پول‌های هنگفتی پرداخت کردند نمی‌توان گفت چه رده‌ای را به دست خواهیم آورد. ذوب آهن برخی از بازیکنان فصل گذشته خود را که صاحب اعتبار و جایگاه خوبی هستند حفظ کرده و یک تیم منسجم است. می‌خواهیم فوتبالی زیبا و تماشاگرپسند همراه با نتیجه ارائه بدهیم؛ نتیجه‌ای فراتر از هزینه‌ای که انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر پرسپولیس، استقلال و سپاهان سرمایه گذاری وسیعی انجام داده‌اند و قطعا دیدگاهشان کسب عنوان قهرمانی است اما 10،12 تیم دیگر شرایط شبیه به هم دارند، بنابراین هر تیمی که بهتر بازی کند نتایج بهتری خواهد گرفت. در فوتبال حرفه‌ای نمی‌توان ایراد گرفت و گفت چرا برخی باشگاه‌ها هزینه‌های فراوان می‌کنند. هر کسی پول دارد می‌تواند هزینه کند اما معتقدم حضور بازیکنان بزرگ تضمینی برای قهرمانی یک تیم نیست.

کربکندی در مورد پرداخت‌های میلیاردی به بازیکنان گفت: برخی با بازیکنان قراردادهای یک و نیم میلیارد تومانی بسته‌اند که غیرمنطقی است. باید در حد و اندازه فوتبال خودمان هزینه کنیم. در حال حاضر پرداخت دستمزد یک و نیم میلیارد تومانی فراتر از سطح فوتبال ما است و با این روش قیمت‌ها را به طور کذاب بالا برده‌ایم و بدعتی بد در فوتبال گذاشته‌ایم.

سرمربی ذوب آهن تاکید کرد: بازی تیم ملی که عصاره فوتبال یک کشور است را مقابل قطر دیدیم. واقعا نباید دستمزدهای میلیاردی به بازیکنان پرداخت کرد. اینکه یک فرد غیر ورزشی بیاید و با پرداخت‌های کلان قیمت بازیکنان را بالا ببرد بدعت بسیار خطرناکی برای فوتبال است زیرا اکنون باشگاه‌های ما بدهی‌های فراوانی دارند. شاید دستمزد بازیکنان تیم‌های حرفه‌ای خارجی خیلی بیشتر از دستمزد بازیکنان ما باشد اما پرداخت‌ها باید با سطح فوتبال ما همخوانی داشته باشد.
ثبت: ۱۳۹۱/۳/۲۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...