نسخه چاپی

خطر از بیخ گوش لبنان گذشت

ارتش لبنان در عملیاتی موفق شد یك خودروی حامل ۱۲۰ كیلوگرم مواد منفجره را در عرسال در شمال شرق این كشور و نزدیك مرزهای سوریه كشف و خنثی كند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، نیروهای ارتش لبنان در عملیاتی موفق شدند یک خودروی حامل 120 کیلوگرم مواد منفجره را در منطقه «عین الشعب» در ورودی جنوبی شهرک عرسال در شمال شرق این کشور کشف و خنثی کنند.

در جزئیات این خبر آمده است ارتش لبنان به یک خودروی «مرسدس» که در جاده خاکی منطقه عین الشعب پارک شده بود، مشکوک شد و پس از بررسی‌های انجام شده، معلوم شد این خودرو بمب‌گذاری شده و مجهز به مواد منفجره است. یک کارشناس نظامی ارتش نیز با حضور در محل، خودرو را بررسی و مواد منفجره موجود در آن را که حدود 100 کیلوگرم بود، خنثی کرد. در این خودرو مقادیری نیز سلاح از جمله خمپاره موجود بود.

فرماندهی ارتش لبنان با صدور بیانیه‌‌ای اعلام کرد «به دنبال اجرای عملیات دستگیری تروریست‌ها و شناسایی خودروهای بمب‌گذاری شده، یگانی از مدیریت اطلاعات موفق شد یک خودروی مرسدس بنز را در منطقه "جرود عرسال- عین الشعب" شناسایی کند و پس از بررسی خودرو، ثابت شد آن مجهز به بمب‌های دست‌ساز به وزن 120 کیلوگرمی بود. این مواد منفجره که آماده انفجار بود، توسط کارشناس نظامی خنثی شد.»

خشونت‌های گروه‌های تکفیری «داعش» و «جبهه النصره» علیه ملت لبنان از شنبه گذشته با انفجارهای تروریستی در منطقه شیعه‌نشین «جبل محسن» در طرابلس، تشدید شده است. این گروه‌های تروریستی تاکنون نتوانسته‌اند به هدف خود در ایجاد فتنه مذهبی و طایفه‌ای در این کشور جامه عمل بپوشانند.
ثبت: ۱۳۹۳/۱۰/۲۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: