نسخه چاپی

يورو 2012 : اسپانيا صدرنشين شد

اسپانیا و ایتالیا صعود كردند

عکس خبري -  اسپانيا و ايتاليا صعود کردند

مدافع عنوان قهرمانی با یك گل دیرهنگام از سد كرواسی گذشتو بعنوان سرگروه راهی دور بعد شد ، در ضمن ایتالیا هم با پیروزی مقابل ایرلند به یك چهارم نهایی یورو 2012 راه پیدا كرد. به این ترتیب، اسپانیا با هفت امتیاز به عنوان تیم اول و ایتالیا با پنج امتیاز به عنوان تیم دوم گروه C به مرحله یك چهارم نهایی این رقابت‌ها راه پیدا كردند.


در بازي همزمان نيز اسپانيا موفق شد با يك گل از سد كرواسي بگذرد. به اين ترتيب، اسپانيا با هفت امتياز به عنوان تيم اول و ايتاليا با پنج امتياز به عنوان تيم دوم گروه C به مرحله يك چهارم نهايي اين رقابت‌ها راه پيدا كردند.

به گزارش «تابناک»، اسپانيا در آخرين ديدار خود در گروه C رقابت‌هاي يورو 2012 با نتيجه يك بر صفر مقابل كرواسي به برتري رسيد و به عنوان تيم اول گروه به يك چهارم نهايي صعود كرد.

دیدار تیم‌های ملی اسپانیا و ایتالیا از دور سوم بازی‌های گروهی یورو 2012 در گروه سوم از ساعت 23.15 به وقت تهران در گدانسک آره‌نا اوکراین و به قضاوت وولفگانگ اشتارک از آلمان آغاز شد و در پایان ماتادورهای اسپانیایی با پیروزی یک بر صفر توانستند راهی مرحله بعدی مسابقات شوند.

در دقیقه 25 روی همکاری زیبای بازیکنان کرواسی پرانجیچ شوتی را به سمت دروازه کاسیاس زد که دروازه‌بان تیم ملی اسپانیا به راحتی توپ را از آن خود کرد.

در دقیقه 27 سرخیو راموس با تکل خشنی که روی پای مانزوکیچ، مهاجم کرواسی زد، توپ را به کرنر فرستاد. بازیکنان کرواسی به این حرکت معترض شده و اعتقاد داشتند داور باید برای آنها پنالتی می‌گرفت.

کورلوکا به دلیل اعتراض به داور در همین صحنه کارت زرد گرفت.

در دقیقه 44 داریو سرنا از کرواسی کارت زرد گرفت.

در نیمه دوم و در دقیقه 59 بازیکنان کرواسی روی یک ضد حمله خطرناک توپ را به محوطه جریمه اسپانیا رساندند. توپ روی دروازه سانتر شد و بازیکن کرواسی با ضربه سر به سمت دروازه اسپانیا فرستاد و کاسیاس آن را دفع کرد.

در دقیقه 60 فرناندو تورس از ترکیب اسپانیا بیرون رفت و خسوس ناواز به جای او در ترکیب قرار گرفت.

در دقیقه 66 کرواسی 2 تعویض همزمان انجام داد و پریسیچ و یلاویچ را به جای پرنجیچ و ویدا وارد زمین کرد.

در دقیقه 73 سسک فابرگاس به جای داوید سیلوا در ترکیب اسپانیا قرار گرفت.

پریسیچ در دقیقه 78 و روی ضد حمله کرواسی توپ را به سمت دروازه اسپانیا شلیک کرد که کاسیاس آن را دفع کرد.

ادواردو به جای ووکویویچ وارد زمین شد تا کرواسی ترکیبی تهاجمی‌تر پیدا کند.

در دقیقه 84 پلتیکوزا دروازه‌بان کرواسی شوتی که اینیستا از زاویه بسته زد را راهی کرنر کرد.

در دقیقه 88 و روی پاس فوق‌العاده فابرگاس، اینیستا صاحب موقعیت شد و ناواز را در شرایط گلزنی قرار داد. او نیز دروازه کرواسی را باز کرد تا اسپانیا به صدر جدول گروه سوم صعود کند.

ایوان راکیتیچ، مانزوکیچ و یلاویچ در وقت‌های تلف شده از داور بازی کارت زرد گرفتند.

*ترکیب اسپانیا:

کاسیاس، پیکه، سرخیو راموس، آربلوا، یوردی آلبا، اینیستا، ژاوی (89 نگردو)، ژابی آلونسو، بوسکتس، سیلوا (73 فابرگاس)، تورس (60 ناواز)

*ترکیب کرواسی:

پلتیکوزا، استرینیچ، کورلوکا، شیلدنفلد، ویدا (66 یلاویچ)، پرنجیچ (66 پریسیچ)، راکیتیچ، ووکوجوویچ (81 ادواردو)، مودریج، سرنا، مانزوکیچ

ايتاليا به يك چهارم نهايي صعود كرد

ايتاليا با پيروزي مقابل ايرلند به يك چهارم نهايي يورو 2012 راه پيدا كرد.

دو تيم ايتاليا و ايرلند در آخرين بازي خود در گروه C رقابت‌هاي يورو 2012 به مصاف يكديگر رفتند كه اين بازي با برتري 2 بر صفر ايتاليا به پايان رسيد.

براي ايتاليا كاسانو در دقيقه 35 و بالوتلي در دقيقه 90 گلزني كردند.

در بازي همزمان نيز اسپانيا موفق شد با يك گل از سد كرواسي بگذرد. به اين ترتيب، اسپانيا با هفت امتياز به عنوان تيم اول و ايتاليا با پنج امتياز به عنوان تيم دوم گروه C به مرحله يك چهارم نهايي اين رقابت‌ها راه پيدا كردند.

محل برگزاري مسابقه: ورزشگاه پوزنان لهستان

داور: جونيت چاكير (تركيه)

تركيب دو تيم:

ايتاليا: بوفون، كيليني، بالزارتي، آباته، بارزالي، موتا، ماركيزيو، ده‌روسي، پيرلو، كاسانو، دي‌ناتاله

ايرلند: گيون، سنتلجر، وارد، اوشي، دان، ويلان، مك‌گيدي، اندروز، داف، دويل، كين

۱۳۹۱/۳/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...