نسخه چاپی

احتمال مخالفت AFC با مصوبه حذف رقابت‌هاي حذفي/

عجیب‌ترین تصمیم فدراسیون فوتبال برای جلب رضایت كی‌روش!

عکس خبري - عجيب‌ترين تصميم فدراسيون فوتبال براي جلب رضايت کي‌روش!

فدراسيون فوتبال براي اينكه بتواند رضايت سرمربي پرتغالی تيم ملي را جلب كند و شرايطي را فراهم كند كه تمام برنامه‌هاي كادر فني تيم ملي اجرايي شود، جام حذفي را از تقويم مسابقات فوتبال ايران در سال 1392-1391 حذف كرد تا یکی از عجیب ترین تصمیمات مدیریتی فوتبال طی سال‌های اخیر در فدراسیون فوتبال کفاشیان اخذ شود!
به گزارش رجانیوز، اين تصميم عجيب و غريب روز گذشته در حاشيه جلسه هيات رييسه فدراسيون فوتبال اتخاذ شد و مديران با اين توجيه كه فشردگي مسابقات ليگ برتر و تيم ملي در سال جاري زياد است تصميم به حذف جام حذفي گرفتند! آن هم در شرايطي كه همه انتظار داشتند فدراسيون فوتبال براي مشكل فشردگي مسابقات و شرايط حساس تيم ملي راه حل مناسبي پيدا كند.

تصميم مذکور روز گذشته از سوي كفاشيان در جلسه مطرح شد و اعضا در رابطه با اين موضوع به بحث و تبادل نظر پرداختند. غلامرضا بهروان سرپرست كميته مسابقات فدراسيون فوتبال در جريان صحبت‌هايي كه در اين نشست انجام داد، علنا به همكاران خود اعلام كرد كه اگر قرار است تقويم فوتبال ايران بر اساس كمك به تيم ملي تدوين شود و كروش هر وقت كه دلش خواست اردو تشكيل بدهد تنها راه حل اين است كه با توجه به فشردگي مسابقات، جام حذفي از تقويم فوتبال ايران حذف شود تا به اين ترتيب تا حدودي فشردگي مسابقات كمتر شود و كادر فني تيم ملي بتواند راحت‌تر براي اردو‌هاي آماده‌سازي و بازي‌هاي دوستانه و رسمي برنامه‌ريزي كند.

مديران فدراسيون فوتبال براي عملي كردن اين تصميم در جريان جلسه روز گذشته هيات رييسه فدراسيون به جمع بندي نهايي رسيدند اما قرار شد كميته مسابقات با بررسي قوانين AFC و الزاماتي كه براي برگزاري مسابقات داخلي در آيين‌نامه‌ها وجود دارد در اين باره نظرش را به هيات رييسه اعلام كند. با اعلام مديران فدراسيون اين تصميم در صورتي قطعي مي‌شود كه تبعاتي براي اعتبار فوتبال ايران نداشته باشد.

در حال حاضر مشكل بزرگ و اساسي كه مديران فدراسيون با آن روبرو هستند اين است كه يكي از دو سهميه ثابت ليگ قهرمانان آسيا براي فوتبال ايران با قهرمان جام حذفي به كنفدراسيون فوتبال آسيا معرفي مي‌شود و اگر قرار باشد جام حذفي از تقويم فوتبال ايران حذف شود تمام تيم‌هاي اول و دوم ليگ برتر به‌عنوان سهميه‌هاي اول و دوم ايران در ليگ قهرمانان آسيا حضور خواهند يافت.

هيات رييسه فدراسيون فوتبال در شرايطي تصميم به حذف جام حذفي گرفته كه به نظر مي‌رسد مديران فدراسيون فوتبال در فاصله يك ماه مانده به شروع ليگ برتر هنوز نتوانسته‌اند يك تقويم مناسب براي فوتبال ايران طراحي كنند و ضعف آنها در برنامه‌ريزي باعث شده تصميم بگيرند جام حذفي را در سال جاري برگزار نكنند.

بايد ديد واكنش اهالي فوتبال به اين تصميم عجيب و قريب فدراسيون فوتبال چه خواهد بود، آنچه منتقدان به صورت سریح و شفاف پیش بینی کردند این تصمیم با واکنش تند کارشناسان رو به رو خواهد شد چون این روش مدیریتی در فوتبال ایران به فوتبال کشور لطمه خواهد زد اما مسوولان فدراسیون فوتبال برای خوشایند سرمربی پرتغالی تیم ملی این مسابقات را از تقویم اجرایی فوتبال کشور حذف کردند تا شاید به واسطه این اقدام صدای اعتراض کارلوس کی‌روش را کمتر از قبل بشنوند.

البته برخی افراد در این میان مدعی شدند به احتمال بسیار زیاد این تصمیم هیات ریسه فدراسیون فوتبال از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا وتو خواهد شد چون این تصمیم برخلاف اصول حرفه ای است اما مسوولان فدراسیون فوتبال با اطمینان خاطر مدعی شدند کنفدراسیون فوتبال آسیا این تصمیم را خواهد پذیرفت تا مشکلی برای فوتبال ملی ایران به وجود نیاید.
ثبت: ۱۳۹۱/۳/۳۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: