نسخه چاپی

واكنش تهران به خبر بازداشت دو ایرانی در كنیا

مهمان پرست افزود: هر چند تا احراز هویت دستگیر شدگان نمی توان در مورد واقعیت موضوع اظهارنظر كرد، ولی با توجه روابط بسیار خوب و دوستانه بین جمهوری اسلامی ایران و كنیا به نظر می رسد كه برخی از محافل و طرف های رسانه ای خارجی در تلاش هستند تا با طرح، نشر و پردازش اینگونه اخبار و اتهامات به مناسبات مستحكم و احترام آمیز فیمابین خدشه وارد كنند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به فضاسازی رسانه ای درباره دستگیری دو تبعه ایرانی در کنیا گفت: هویت افراد ادعا شده تاکنون برای ما مشخص نیست و سفارت در نایروبی در تلاش برای کسب اطلاع و دسترسی کنسولی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، در واکنش به فضاسازی رسانه ای پیرامون دستگیری دو تن از اتباع کشورمان در کنیا رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که هویت افراد ادعا شده تاکنون برای ما مشخص نیست و سفارت جمهوری اسلامی ایران در نایروبی در تلاش برای کسب اطلاع و دسترسی کنسولی می باشد.

مهمان پرست افزود: هر چند تا احراز هویت دستگیر شدگان نمی توان در مورد واقعیت موضوع اظهارنظر کرد، ولی با توجه روابط بسیار خوب و دوستانه بین جمهوری اسلامی ایران و کنیا به نظر می رسد که برخی از محافل و طرف های رسانه ای خارجی در تلاش هستند تا با طرح، نشر و پردازش اینگونه اخبار و اتهامات به مناسبات مستحکم و احترام آمیز فیمابین خدشه وارد کنند.

شایان ذکر است که روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوی کنیا به عنوان دو کشور مستقل و مهم در دو حوزه خاورمیانه و شرق آفریقا شاهد تحولات و پیشرفت های چشمگیر در سال های اخیر بوده و در آخرین تحولات در روابط ، سفر ماه گذشته معاون اول رئیس جمهور ایران به کنیا قابل ذکر می باشد.

۱۳۹۱/۴/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...