نسخه چاپی

مدیرعامل لوفتانزا: سقوط ایرباس عمدی بوده است

دادستان مسوول تحقیق سقوط هواپیما و مدیرعامل لوفتانزا در نشست خبری عصر امروز تاكید كردند كه كمك خلبان هواپیمای A320 ایرباس عمدی باعث سقوط هواپیما شده است.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، در پی سانحه هوایی در خط هواپیمایی جرمن وینگز که به کشته شدن 150 نفر از جمله دو خبرنگار ورزشی از ایران انجامید،‌ دادستان شهر مارسی و مدیرعامل لوفتانزا عصر امروز در نشست خبری شرکت کرده و اعلام کردند که بررسی جعبه سیاه هواپیما نشان داد که کمک خلبان عامدانه هواپیما را به کوه زده و باعث سقوط آن شده است.

مدیرعامل لوفتانزا گفت: بعد از اینکه خلبان از کابین خارج شده و قصد بازگشت به کابین را داشته کمک خلبان ٢٨ ساله آلمانی در کابین را قفل کرده و در را باز نکرده و هواپیما را عمدی به سمت کوه برده است.

او گفت: هنوز دلیل این کار او معلوم نیست و در حال بررسی علت هستیم.

دادستان مسوول تحقیق سقوط هواپیما نیز در این نشست خبری که از شبکه یورو نیوز به طور مستقیم پخش می‌شد، گفت: همه شواهد تا این لحظه نشان می‌دهد که اراده کمک خلبان برای زدن هواپیما به کوه بوده است.

او گفت: کمک خلبان اجازه ورود خلبان را به کابین نداده و دگمه نشستن را زده است. خلبان اصرار می‌کند که در را باز کند اما کمک خلبان پاسخی به خلبان نداده است. خلبان قصد داشته با شکاندن در وارد کابین شود اما کمک خلبان با خونسردی مانع این کار شده و راحت هواپیما را با هفتصد کیلومتر در ساعت زده به کوه.

دادستان مسوول تحقیق سقوط هواپیما افزود: صدای نفس کشیدن کمک خلبان نشان می‌دهد سالم و حالش خوب بوده، یعنی سکته نکرده و کنترل در دستش بوده است. اما حرفی نزده و حتی به برج مراقبت اعلام وضصعیت اضطراری نکرده است.

سه شنیه گذشته یک فروند هواپیمای ایرباس 320 که از شهر بارسلون اسپانیا راهی دوسلدورف آلمان شده بود، ساعتی پس از آغاز پرواز، در بخش فرانسوی آلپ سقوط کرد.

۱۳۹۴/۱/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: