نسخه چاپی

آیت‌الله مكارم شیرازی:

چرا طوفان آل سعود علیه اسرائیل طغیان نكرد؟

آیت‌الله مكارم شیرازی در بیانیه‌ای ضمن محكوم كردن فجایع اخیر كشور یمن اعلام كرد: حقیقت این است كه از درخت ظاهراً تناور سازمان ملل و شورای امنیت جز چند شاخه خشك و بی‌برگ باقی نمانده كه تنها به درد سوزاندن می‌خورد.

در پیام این مرجع تقلید آمده است: بار دیگر تخریب یکی دیگر از کشورهای اسلامی یعنی یمن به دست خود مسلمان ها و با بودجه خودشان آغاز شد. دیروز کشور لیبی و سوریه و بخش عظیمی از کشور عراق مورد تخریب قرار گرفت، تخریبی که تا ده ها سال دیگر مرمت نخواهد شد و امروز نوبت یمن است و فردا هم نوبت تخریب کنندگان.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: جهان خواران که اسلام نیرومند را بزرگ ترین مانع راه منافع نامشروع خود می دانند، این برنامه عجیب و حیرت آور و بی سابقه را تنظیم کرده اند که در کناری بنشینند و مسلمانان را بر ضد یکدیگر تحریک کنند و کشورهای آنها را به دست خودشان ویران سازند و این نیروی عظیم را در هم بکوبند. عجیب تر این که می بینند اسرائیل، یعنی سرسخت ترین دشمن اسلام از این برنامه حمایت می کند و آشکارا قول همکاری می دهد، باز هم تسلیم خواسته های آنها می شوند. از آن بدتر اینکه مجامع بین المللی در هیچ یک از این هجوم های ویرانگر موضع درستی نگرفته است و با سکوت یا اظهارنظرهای سست خود بر این آتش سوزان بنزین ریختند.

در ادامه این پیام تصریح شده است: حقیقت این است که از درخت ظاهراً تناور سازمان ملل و شورای امنیت جز چند شاخه خشک و بی برگ باقی نمانده که تنها به درد سوزاندن می خورد. از سوی دیگر اتحادیه عرب که فلسفه تشکیل آن حمایت از حقوق اعراب است، آتش بیار این معرکه شده و کشورهای اسلامی را تشویق می کند که یکدیگر را تخریب کنند. از همه تأسف بارتر فتوای مفتیان حجاز است که چند روز قبل کنگره ای تشکیل دادند و ریختن خون مسلمان ها را به وسیله یکدیگر به طور مؤکد محکوم کردند و امروز با 180 درجه انحراف حمله عربستان را بر ضد یمن حکیمانه معرفی می کنند و این ویرانگری را مجاز می شمرند. در صورتی که اگر با دقت نگاه کنیم صورت مسئله روشن است، کشوری به نام یمن انقلاب کرده و اکثریت قاطع آن بر خلاف حکومت فاسدش قیام می کند و رئیس آن حکومت از ترس جانش فرار کرده و به کشور دیگری پناه برده، آیا راهی عاقلانه تر از این به نظر می رسد که به آنها کمک کنند تا آرامش خود را بازیابند و اختلاف داخلی اگر دارند با مذاکره حل کنند؟!

در بخش دیگری از این پیام خاطرنشان شده است: در دنیای امروز بدعت عجیبی پیدا شده، هر کشوری که اوضاع کشور دیگری را نپسندید بدون هیچ مجوز بین المللی به خود اجازه می دهد بر ضدّ او وارد جنگ شود؛ عجب دنیای ناامنی به وجود آورده اند! و از همه اینها شگفت انگیزتر این است که بیش از 50 سال است که اسرائیل بخش مهم و حساسی از کشور اسلامی را اشغال کرده و هرگز طوفان قاطعی از سوی این آتش افروزان بر ضد او به راه نیفتاده و به گفته مجاهد نستوه دبیرکل حزب الله لبنان، حتی نسیمی هم از سوی آنها نوزیده و بیا و ببین که امروز چه طوفانی به تحریک آمریکا و اسرائیل به راه انداخته اند.

در ادامه این پیام تأکید شده است: زمامداران سعودی بدانند اگر این آتش را خاموش نکنند یا انقلابیون یمن به احتمال قوی غالب خواهند شد و یا سال ها این جنگ ادامه می یابد و ویرانه ای از هر دو کشور به جای خواهد ماند. سزاوار است هرچه زودتر در کار خود تجدیدنظر کنند که ضرر را از هرجا جلوگیری کنند نفع است.(فارس)

۱۳۹۴/۱/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: