نسخه چاپی

رایزنی چندماهه عربستان و آمریكا برای تجاوز به یمن

سفیر عربستان سعودی در آمریكا با بیان اینكه حمله نظامی به یمن پس از رایزنی‌ها با دولت واشنگتن آغاز شد، اعلام كرد این رایزنی‌ها به صورت فشرده همچنان ادامه دارد.

به گزارش نما، «عادل الجبیر» سفیر عربستان سعودی در واشنگتن در گفت‌وگو با شبکه «اسکای نیوز» اعلام کرد عملیات هوایی موسوم به «طوفان قاطع» پس از چندین ماه رایزنی‌ با طرف آمریکایی آغاز شد.

الجبیر هدف از این تجاوز نظامی رژیم سعودی به یمن را که ویرانی‌های گسترده در این کشور بر جای گذاشته و به کشته شدن ده‌ها غیر نظامی منجر شده است، حمایت از ملت یمن و نیز حمایت از مشروعیت در یمن ادعا کرد.
این سفیر سعودی خاطرنشان کرد رایزنی‌ها با طرف آمریکایی ادامه دارد و احتمال استفاده از نیروی نظامی در یمن نیز وجود دارد ولی این رایزنی‌ها طی هفته‌های اخیر با بحرانی شدن اوضاع، شدت یافته است.
به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، الجبیر، جمعه گذشته گفته بود که برخی کشورها خواهان مشارکت در ائتلاف «طوفان قاطع» جهت بازگرداندن امنیت، ثبات و شکوفایی در یمن (!) هستند.
الجبیر هنگام خروج از وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرده بود «الان، رایزنی‌ها درخصوص کشورهای راغب به مشارکت در ائتلاف، در جریان است.»
گفتنی است سفیر عربستان در واشنگتن، پیشتر گفته بود کشورش و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فاس عملیات نظامی در یمن را با هدف دفاع از «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن آغاز کرده‌اند و این عملیات که تا زمان بازگشت هادی به یمن ادامه خواهد داشت، در حال حاضر به حملات هوایی محدود خواهد شد.

۱۳۹۴/۱/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...