نسخه چاپی

حمله خونین ارتش نیجریه به شیعیان +تصاویر

در حمله نیروهای نظامی ارتش نیجریه به مركز جنبش اسلامی در ایالت كادونا پنج تن از شیعیان شهید و زخمی شدند.

به گزارش نما، گروهی از سربازان ارتش نیجریه‌ که با نام یاکی Yaki در این کشور شناخته می‌شوند روز گذشته به مرکز جنبش اسلامی در ایالت کادونا حمله کردند.

در این حمله خونین یک تن از شیعیان به شهادت رسیده و چهار تن دیگر به شدت مجروح شدند.

استاد مختار شهابی یکی از اعضای جنبش اسلامی در کادونا ضمن محکوم کردن این جنایت اظهار کرد که نیروهای ارتش بدون هیچ دلیلی به مرکز حمله کرده و با تیراندازی‌های پراکنده به سوی افراد یک تن را کشته و چند نفر را نیز زخمی کردند.

وی افزود از این حمله ناگهانی تعجب می‌کنم چراکه اعضای جنبش اسلامی که هدف این جنایت قرار گرفته‌اند کمک‌های انسان‌دوستانه زیادی به مردم و مناطق محروم داشته‌اند.

به گفته یک شاهد عینی روز دوشنبه حوالی ساعت ۴۵ :۱۶ سربازان مسلح نیجریه‌ای با یک دستگاه خودروی ون هایلوکس وارد مرکز اسلامی شدند که با اعتراض عضو جنبش اسلامی روبرو شد.

دفتر جنبش اسلامی در ایالت کادونا در منطقه‌ای مسکونی قرار دارد و هیچ‌کس حق ورود با خودرو به آن را ندارد.

در واکنش به اعتراض عضو جنبش اسلامی نیروهای ارتش وی را بازداشت اقدام به شلیک پراکنده در منطقه کردند که منجر به شهید و زخمی شدن پنج تن از شیعیان شد.

پلیس منطقه کادونا نیز با حضور در مرکز جنبش اسلامی این اقدام نیروهای ارتش را محکوم و ابراز انزجار نمود.

رهبری جنبش اسلامی را در نیجریه «شیخ ابراهیم زکزاکی» بر عهده دارد.

ایشان طی ماه‌های اخیر و پس از شهادت سه تن از فرزندانش به دست نیروهای ارتش بارها نسبت به سوء قصد مقامات امنیتی به جان خود و شیعیان شهر زاریا مرکز ایالت کادونا هشدار داده است.

سال گذشته و در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر زاریا نیروهای نظامی نیجریه با حمله به صفوف راهپیمایی‌ کنندگان اقدام به تیراندازی کردند که منجر به شهادت ۳۳ نفر از جمله «احمد زکزاکی»، «حمید زکزاکی» و «محمود زکزاکی» سه فرزند شیخ ابراهیم زکزاکی شدند.

۱۳۹۴/۱/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: