نسخه چاپی

خداحافظی با سرمربی با تعصب!

كارلوس كی‌روش با ایستادن در برابر سرمربی تیم ملی كره‌جنوبی در جریان رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2014 دلهای میلیون‌ها ایرانی را با خود همراه كرد و هنوز هم با سخنان تندی كه به سرمربی كره گفت یا آن دست‌های گره كرده كه احساس میلیون‌ها ایرانی در آن نهفته بود در ذهن‌ها باقی مانده است.

به گزارش نما، کارلوس کی‌روش با ایستادن در برابر سرمربی تیم ملی کره‌جنوبی در جریان رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ دلهای میلیون‌ها ایرانی را با خود همراه کرد و هنوز هم با سخنان تندی که به سرمربی کره گفت یا آن دست‌های گره کرده که احساس میلیون‌ها ایرانی در آن نهفته بود در ذهن‌ها باقی مانده است.

سال ۹۳ در روزهای آخر خبری تلخ برای فوتبالی ها دارد کارلوس کی‌روش از تیم ملی می‌رود. علی کفاشیان پس از نشست با کارلوس کی‌روش از خداحافظی با سرمربی پرتغالی تیم ملی پس از دو دیدار دوستانه با سوئد و شیلی خبر داد. این موضوع در نتیجه اختلاف نظر کی‌روش و فدراسیون فوتبال بر سر حضور یا عدم حضور جهانبخش و آزمون در بازی‌های تیم ملی فوتبال امید رخ داده است.او حالا می رود ولی نگاه خشم‌آلود او به بنجامین ویلیامز استرالیایی پس از نیمه نخست بازی با عرق در جام ملت های آسیا، دل همه ما ایرانی ها را با خود همراه کرد.

او تیم ملی فوتبال ایران را بدون هیچ اما و اگری و به عنوان تیم نخست گروه خود راهی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل کرد. کی‌روش همواره تیم ملی ایران را با عنوان تیم ملی خود یاد می‌کرد و بارها و بارها پرچم ایران همراه خود را در مراسم‌های مختلف به حاضران نشان می‌داد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با کمترین امکانات و با داشتن حداقل بازی‌های ملی تیمی را راهی جام جهانی کرد که آرژانتین نایب قهرمان را تا دقیقه ۹۰ متوقف کرده بود و در نهایت هم در یک غافل‌گیری و با ضربه برترین بازیکن جام شکست را پذیرفت.

ایرانی‌ترین سرمربی خارجی تاریخ فوتبال ایران در شرایطی تیم ملی ایران را ترک می کند که کارنامه خوبی از خود به جای گذاشت.

اولین بازی کی‌روش با فوتبال ایران در بازی با ماداگاسکار بود که با برتری تیم ملی ایران در آن دیدار به پایان رسید و پرونده حضور او باز شد. در زیر کارمنامه این مربی پرتغالی را مرور می کنیم.

**دیدار های دوستانه:

عملکرد کارلوس کی‌روش در بازی‌های دوستانه با ۷ برد، ۴ تساوی و ۶ شکست همراه بود.

ایران ۱- ۰ماداگاسکار

ایران۷- ۰فلسطین

اردن ۲-۲ ایران

ایران ۰- ۱آلبانی

تونس ۲-۲ ایران

اردن صفر - صفر ایران

ایران ۶-۱تاجیکستان

عمان۳- ۱ایران

ایران ۱-۲ گینه

بلاروس ۰-۰ایران

مونته نگرو ۰-۰ایران

آنگولا ۱ -۱ایران

ترینیداد و توباگو ۰-۲ ایران

ایران ۱- ۰ کره جنوبی

عراق ۰-۱ ایران

شیلی ۰-۲ ایران

سوئد ۳ - ۱ ایران

** انتخابی جام جهانی

ایران ۴-۰ مالدیو

ایران ۳-۰ اندونزی

ایران ۶-۰ بحرین

مالدیو ۰-۱ ایران

اندونزی ۱-۴ ایران

بحرین ۱-۱ ایران

ازبکستان ۰-۱ ایران

ایران ۲-۲ قطر

لبنان ۱-۰ ایران

ایران ۱-۰ کره جنوبی

ایران ۰-۱ ازبکستان

قطر ۰-۱ ایران

ایران ۴-۰ لبنان

کره جنوبی ۰-۱ ایران

**جام جهانی

ایران ۰-۰ نیجریه

ایران ۰-۱ آرژانتین

ایران ۱-۳ بوسنی

**دیدار های مقدماتی و نهایی جام ملت های آسیا

ایران۵-۰ لبنان

ایران ۳-۲ کویت

ایران ۲-۱ تایلند

کویت ۱-۱ ایران

لبنان ۱-۴ ایران

تایلند ۰-۳ ایران

ایران ۲-۰ بحرین

ایران ۱-۰ قطر

ایران ۱-۰ امارات

ایران ۳-۳ عراق

کی روش در تمرینات تیم ملی ایران مثل مربیان مدرنی نیست که دائما نکات را به بازیکنانشان گوش‌زد کند. او خیلی کم و به موقع صحبت می کند. می خندد، فریاد می کشد و نیازی ندارد که خودش را به بازیکنان ثابت کند.این مربی پر تغالی چند ماهی بود که کارش در فوتبال ایران با تهدیدات و فراز و نشیب زیادی همراه بوده اسن ودر نهایت هم منجر به کنار رفتنش از تیم ملی ایران شد. مربی پرتغالی کارش را با ایران در سال ۲۰۱۱ شروع کرد و اوج کارش در جام جهانی برزیل بود و توانست ایران را پس از یک دوره غیبت به برزیل برساند و بازی های خوبی در جام جهانی همراه ایران داشت.

این مربی پرتغالی قبل از اینکه هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد در تیم هایی چون امارات، آفریقای جنوبی و پرتغال سابقه مربیگری در رده ملی را داشته است. او در جام ملت‌های آسیا نیز هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت ولی نتوانست عراق را در ضربات پنالتی شکست دهد و به همین خاطر از رسیدن به جمع ۴ تیم برتر باز ماند. کی‌روش مدت‌ها است که با فدراسیون فوتبال ایران مشکل دارد و این موضوع را هم در طول مصاحبه‌های خود قبل و بعد از جام جهانی برزیل نیز نشان داد. مشکل مالی کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران در کنار لغو اردوهای آمادگی تیم ملی ایران شرایط بدی را برای او در برزیل رقم زدند با این حال ایران در برزیل نتایج ضعیفی کسب نکرد.

۱۳۹۴/۱/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...