نسخه چاپی

نسل جدید اتوبوس‌​های برقی در راه تهران

مدیر عامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از ورود 64 دستگاه اتوبوس برقی جدید تا پایان فروردین ماه امسال به خیابان‌های پایتخت خبرداد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از ورود 64 دستگاه اتوبوس برقی جدید تا پایان فروردین ماه امسال به خیابان‌های پایتخت خبرداد.

مهندس پیمان سنندجی در مورد آخرین وضعیت تردد اتوبوس های برقی در شهر با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، قرار بود که ابتدای فروردین ماه جاری، نسل جدید اتوبوس های برقی وارد تهران شود گفت: متاسفانه شرکت مربوطه، نسبت به تامین یراق آلات این اتوبوس نتوانست در موقع مقرر اقدام کرده و برهمین اساس تردد این اتوبوس ها در شهر به وقفه افتاد.

وی با بیان اینکه تا پایان فروردین ماه امسال، 64 دستگاه اتوبوس برقی جدید وارد چرخه حمل ونقل می شود؛ گفت: توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در سال آتی از مهمترین اقدامات شرکت واحد خواهد بود که البته در سال های اخیر نیز بنا بر برنامه دوم پنج ساله، شهرداری تهران در راستای کاهش آلودگی هوا و کنترل آلایندگی به دنبال استفاده از ناوگان پاک اعم از استفاده از تکنولوژی هیبریدی و برقی بوده است.

وی با بیان اینکه در سال 94 شاهد اقدامات چشمگیری در این حوزه خواهیم بود، گفت: احیا و راه اندازی خطوط برقی شهر تهران از دیگر سیاست های شهرداری پایتخت در سال 94 است که برهمین اساس شاهد ورود نوع دیگری از اتوبوس های برقی در شهر خواهیم بود چراکه دیگر شاهد تردد اتوبوس هایی با سیم های بلند نیسیتم و در طراحی اتوبوس های جدید سعی شده که به صورت غیرمستقیم و با استفاده از باطری این اتوبوس ها تردد کنند.

سنندجی با بیان اینکه اتوبوس های برقی قدیمی نیز بازسازی و برخی نیز از رده خارج می شوند، گفت: زیرساخت های خوبی در خطوط قدیمی اتوبوس های برقی وجود دارد و باز هم شاهد تردد این اتوبوس ها در همان مسیرهای قبل خواهیم بود اما توسعه شعاعی این خطوط نیز در دستور کار قرار دارد.

۱۳۹۴/۱/۱۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...