نسخه چاپی

ركود بازار خودرو از ۹۳ به ۹۴انتقال یافت

فعالان بازار از ادامه و تشدید وضعیت ركودی بازار خودرو در سال جدید خبر می‌دهند.

به گزارش نما، سال گذشته بازار خودرو به جز چند مقطع خاص و محدود در رکود به سر می‌برد.

با این حال اگرچه فعالان بازار خودرو امیدوار بودند در سال جدید این رکود کاهش یابد اما تفاهم ایران و ۱+۵ برای رسیدن به توافق نهایی باعث تشدید این رکود شده است.

به گفته فعالان بازار خودرو، پس از اعلام تفاهم لوزان (سوئیس) انتظار مردم برای کاهش قیمت خودروهای داخلی و خارجی افزایش یافته و به همین دلیل رکود بازار خودرو در ابتدای سال جدید افزایش یافته است.

یکی از نمایشگاه‌داران اتومبیل در پایتخت در این باره می‌گوید: به طور معمول در فروردین ماه به دلیل تعطیلات نوروزی خرید و فروش در بازار خودرو کاهش می‌یابد.

پورحسنی با بیان اینکه با این حال در سال جدید اعلام خبر تفاهم ایران و ۱+۵ باعث تشدید این رکود شده است، خاطرنشان می‌کند: مردم انتظار دارند با این اتفاقات قیمت خودرو کاهش ‌یابد و احتمالا تا تیرماه خرید را متوقف می‌کنند تا تکلیف نهایی مذاکرات روشن شود.

وی ادامه می‌دهد: این شرایط باعث افزایش ضرر و زیان نمایشگاه‌های اتومبیل شده است به‌گونه‌ای که در فروردین ماه تاکنون نمایشگاه‌ها حتی یک خودرو نیز نفروخته‌اند.

این نمایشگاه‌دار اتومبیل ادامه می‌دهد: سال گذشته نیز بازار خودرو در رکود به سر می‌برد و حتی در اسفند ماه به عنوان دوران پیک فروش نیز میانگین فروش خودرو در هر نمایشگاه حداکثر ۲۰ دستگاه بود.

وی با بیان اینکه در این شرایط سود نمایشگاه‌های اتومبیل تقریبا به صفر رسیده است، تصریح می‌کند: امیدواریم با به نتیجه رسیدن سریعتر مذاکرات، ابهامات بازار خودرو پایان یافته و خرید و فروش به حالت طبیعی بازگردد.

۱۳۹۴/۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: