نسخه چاپی

قطار پولدارها پنجشنبه به ایران می‌رسد

اولین سفرنامه قطار لوكس عقاب طلایی در سال 2015 با حركت در "مسیر جواهرات پارسی" از 20 فروردین ماه اجرا می‌شود.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: اولین سفرنامه قطار لوکس عقاب طلایی در سال 2015 با حرکت در "مسیر جواهرات پارسی" از 20 فروردین ماه اجرا می‌شود.

عقاب طلایی سال گذشته (2014 میلادی) دو سفر رفت و برگشت در ایران داشت. قطار پر سر و صدای اکسپرس دانوب که به قطار پولدارها مشهور است، سال گذشته حدود 140 مسافر را با ملیت‌های اروپایی‌، آمریکایی، استرالیایی و حتی آسیایی به ایران آورد. طبق تقویم تعریف شده، قرار است این قطار تا پایان سال 2015 هشت برنامه‌ رفت و برگشت به ایران داشته باشد.

مسافران این قطار برای سفر 15 روزه‌شان از مجارستان تا ایران و حرکت در مسیر جواهرات پارسی حدود 9 تا 15 هزار دلار پرداخت می‌کنند. مسافران عقاب طلایی - که عضو باشگاه قطارهای لوکس دنیا است و با نام هتل 5 ستاره چرخ‌دار شهرت دارد - به ازای هزینه‌ای که می‌پردازند‌، در طول سفر از اقامت در کوپه‌هایی که به سبک دهه‌ 50 میلادی طراحی شده‌ و به سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی مجهزند و خدمتکار تمام وقت دارند، بهره‌مند می‌شوند.

ابراهیم پورفرج، مجری ایرانی این پروژه سفر این گردشگران به ایران را با قطار در شرایطی که جای خالی در هتل‌های خوب کشور به سختی پیدا می‌شود،‌ یک نوع خوشبختی می‌داند و به خبرنگار ایسنا می‌گوید: اگر این گروه بزرگ بدون قطار به ایران می‌آمد، توان پذیرش و خدمات‌رسانی به آن‌ها را نداشتیم، چون با کمبود اتاق خالی در هتل‌های مناسب ایران مواجهیم و این قطار حکم هتل آن‌ها را دارند و پوششی روی این مشکل است.

او تاکید می‌کند: اگر این قطار نبود، اجرای این پروژه خیلی سخت می‌شد.

پورفرج درباره‌ی جدیدترین سفر «عقاب طلایی» به ایران توضیح می‌دهد: این قطار لوکس که سفرش از بوداپست مجارستان آغاز می‌شود، سال گذشته دو سفر رفت و برگشت در ایران داشت و تازه‌ترین سفر آن در ایران از 20 فروردین آغاز می‌شود که پس از پنج روز گشت در شمال غرب،‌ جنوب و مرکز ایران 25 فروردین‌ وارد تهران می‌شود و قطار پس از دو روز توقف آماده همراهی با حدود 60 مسافر دیگر خواهد شد.

وی اضافه می‌کند: این قطار در سفر نخست حامل حدود 100 مسافر با ملیت‌های آمریکایی، انگلیسی‌، کانادایی‌، سوئیسی‌، اسپانیایی‌، پروئی، هلندی‌، ایتالیایی‌، مجارستانی‌، آلمانی و روسی خواهد بود. بیشتر مسافران این قطار را نیز آمریکایی‌ها تشکیل می‌دهند.

پورفرج می‌گوید: برنامه و مسیر حرکت این قطار نسبت به برنامه قبلی تغییری نکرده است. قطار از مرز رازی وارد می‌شود، از زنجان‌، یزد،‌ شیراز و اصفهان گذر خواهد کرد، در تهران متوقف می‌شود تا مسافران بعدی با هواپیما برسند و مسیر را در سمت دیگری از ایران، یعنی مشهد‌، کرمان‌ و بم ادامه خواهد داد و مسافران آن نیز یزد‌، شیراز‌، پرسپولیس ، اصفهان‌، تهران و زنجان را خواهند دید و با قطار، ایران را از مرز رازی ترک خواهند کرد.

او بدون آن‌که آماری از درآمدزایی مسافران این قطار لوکس بدهد‌، می‌گوید: تمام برنامه‌های مربوط به مسافران این قطار لوکس VIP است. مسافران آن نیز جزو گردشگران ثروتمند به حساب می‌آیند و انتخاب اصطلاح قطار پولدارها برای عقاب طلایی واقعا درست و به‌جا است.

پورفرج ادامه می‌دهد: تعداد و زمان بازدیدهای گردشگران این قطار بیشتر از مسافران عادی است، آنها به خاطر نداشتن مشکل حمل بار‌، صنایع دستی و سوغات بیشتری از ایران می‌خرند و ما این را در مسافران دو قطار قبلی شاهد بودیم.

او با تاکید بر این‌که درآمدزایی مسافران این قطار برای ایران بیشتر از گردشگران معمولی است، می‌گوید: هزینه یک وعده‌ی ناهار آن‌ها در یکی از هتل‌های تهران 150 هزار تومان شده است، در حالی که هزینه یک مسافر عادی معمولا حدود 30 هزار تومان می‌شود. پولی که این گردشگران به ایران می‌آورند چند برابر آن چیزی است که سایر گردشگران برای کشور دارند، پس لازم است شرایط برای سفر گردشگران بیشتر به این شکل تسهیل و فراهم شود.

۱۳۹۴/۱/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: