نسخه چاپی

تولد نوزادی بدون چشم + عكس

عکس خبري -تولد نوزادي بدون چشم + عکس

بازهم یك جهش ژنتیكی نادر باعث بدنیا آمدن نوزادی بدون چشم در دنیا شد، با این تفاوت كه والدین او از این مشكل باخبر بودند و امید دارند علم پزشكی در آینده فرزند آنها را بینا كند.

به گزارش نما به نقل از باشگاه خبرنگاران، دختربچه‌ای که به تازگی بدنیا آمده است دارای بیماری نادری به نام Ano pthalmia است که افراد مبتلا به آن دارای چشم نیستند و تنها یک حفره خالی یا یک پلک بسته شده روی صورت آنها قرار دارد.

به گزارش نشریه الکترونیکی دیلی میل، گفتنی است،‌با وجود نشان دادن دو حفره و یک کیست در مغز این کودک که تماما نشان دهنده وجود این بیماری در او بوده در حین بارداری مادر این نوزاد حاضر به خاتمه بارداری نشده و کودک خود را بدنیا آورده.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، مادر 24 ساله این کودک فرزندش را بسیار دوست دارد و فرزند خود را فوق‌العاده شیرین می داند و امیدوار است در آینده با پیشرفت در علم پزشکی مشکل دختر او را بر طرف شود.

پزشکان در حال حاضر تنها می‌توانند با گذاشتن چشم‌های مصنوعی بر روی صورت او ظاهر این کودک را طبیعی‌تر کنند.

این اختلال یک کودک از هر 10 هزار کودک متولد شده در کشور انگلستان یک کودک با این اختلال به دنیا می‌آید و متاسفانه این بیماری هیچ درمانی ندارد.

پزشکان اعتقاد دارند این اختلال که ناشی از جهش ژنتیکی و وجود کروموزوم‌های غیر طبیعی است می‌تواند باعث وجود مشکلات دیگری نیز در آینده در این کودکان شود.

برخی تحقیقات احتمال اثر گذاری اشعه X ، مواد شیمیایی، مواد مخدر، آفت‌کش‌ها، سموم و انواع ویروس‌ها را در بروز این مشکل موثر داشته‌اند.

۱۳۹۴/۱/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...