نسخه چاپی

افزایش 14 درصدی بودجه كمیته امداد نسبت به سال گذشته

منصور قمشه معاون حقوقی و امور مجلس كمیته امداد امام خمینی(ره)؛ در تشریح اعتبارات این نهاد در قانون بودجه سال 94 افزود: 20هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه بانكی جهت اجرای طرح های اشتغال به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می شود.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره)، وی جهت گیری بودجه کمیته امداد در سال 94 را براساس راهبردهای کلان این نهاد و در راستای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی با رویکرد سرعت بخشیدن به توانمند سازی خانواده های تحت حمایت در بعد اقتصادی و فرهنگی اعلام کرد. قمشه در ادامه به اهداف و برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره) مبنی بر اشتغال زایی و کارآفرینی خانواده های تحت حمایت و اجرای قانون برنامه پنج ساله کشور مبنی بر خروج هر ساله 10 درصد از خانواده های تحت پوشش با حمایت دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.
وی افزود: براساس قانون بودجه ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مکلف شد تا مبلغ 20هزار میلیارد ریال از مانده تسهیلات قرض الحسنه و رشد منابع یاد شده برای اشتغال زایی خانواده های کمیته امداد توسط بانک های کشور با معرفی این نهاد اقدام کند.
**تحصیل رایگان فرزندان خانواده های تحت حمایت در دانشگاه ها
وی درارتباط با تحصیل رایگان فرزندان خانواده های کمیته امداد در دانشگاههای کشور ، خاطر نشان کرد: به منظور اجرای برنامه پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران و بر اساس بودجه سال 94 تحصیل فرزندان خانواده های تحت حمایت کمیته امداد در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و موسسات پژوهشی رایگان خواهد بود.
قمشه تصریح کرد: همچنین شهریه های مربوط به دانشگاه پیام نور، دانشگاه های علمی کاربردی و دوره های شبانه و مراکز آموزشی و پژوهشی غیر دولتی در ابتدای هر نیم سال تحصیلی از محل اعتبارات آن پرداخت خواهد شد.
**معافیت خانواده های تحت حمایت از پرداخت هزینه های انشعاب آب، برق، فاضلاب و گاز
معاون حقوقی و امورمجلس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به قانون برنامه پنج ساله کشور و قانون بودجه سال94، اضافه کرد: بر این اساس مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی، عوارض شهرداری و هزینه های انشعاب آب، برق، فاضلاب و گاز برای یک بار در حد یک واحد مسکونی مطابق الگوی مصوب معاف خواهند بود.
قمشه گفت: دستگاه های ارایه دهنده خدمات یاد شده موظف به ارایه خدمات به طور رایگان به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور هستند.
**اختصاص یک هزار میلیارد ریال معادل زکات جمع آوری شده
قمشه افزود: امسال مبلغ یک هزار میلیارد ریال معادل زکات جمع آوری شده توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) در قانون بودجه در نظر گرفته شده است.
**کمک مناطق آزاد تجاری و صنعتی به محرومان همان منطقه
وی افزود: براساس قانون برنامه پنج ساله توسعه کشور سازمان های مناطق آزاد تجاری و صنعتی مکلف هستند ، منابع موضوع این بند را به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند و خزانه داری کل کشور مکلف است منابع واریزی را تا مبلغ 30 میلیارد ریال به نسبت مساوی برای اجرای مفاد به کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی همان مناطق اختصاص دهند.
** 20 درصد از 10 ریال افزایش نرخ پیامک ها جهت توانمند سازی خانواده ها
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد افزود: براساس قانون بودجه ، اپراتورهای ارایه دهنده خدمات مخابراتی موظف شدند علاوه بر قیمت هر پیامک مبلغ 10 ریال از استفاده کنندگان خدمات مورد اشاره دریافت کنند که 20 درصد این مبلغ جهت توانمندسازی نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد اختصاص یافت.
**بهره مندی خانواده های تحت حمایت از منابع صندوق توسعه ملی
وی ضمن قدردانی از دولت و نمایندگان مجلس شورای در تصویب بودجه این نهاد خاطر نشان کرد: تبصره مرتبط با پرداخت وام اشتغال زایی از منابع صندوق توسعه ملی و تبصره مرتبط با مالیات سلامت در قانون بودجه سال 93 با گنجانده شدن در قانون اخیرالتصویب تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تبدیل به احکامی دایمی شده است و دیگر نیازی به پیش بینی آنها در قوانین بودجه سالیانه نیست.
قمشه تصریح کرد: امسال نیز پنج درصد از منابع این دو بند برای اشتغال خانواده های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اختصاص یافته است.

۱۳۹۴/۱/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...