نسخه چاپی

اظهار رضایت بشار جعفری از نشست مسكو با مخالفان

بشار الجعفری رئیس هیأت مذاكره كننده دولت سوریه با مخالفان نتایج نشست مسكو 2 را مثبت خواند و گفت : دولت و مخالفان به تفاهماتی درباره اوضاع سوریه رسیدند و سندی را امضاء كردند.

به گزارش نما به نقل از العالم، بشار جعفری امروز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت : مفاد این سند نشان می دهد که هیأت های مذاکره کننده درباره همکاری در امر مبارزه با تروریسم، لزوم اتحاد دولت و مخالفان در این باره و حمایت از ارتش سوریه به توافق رسیده اند.

الجعفری گفت : به علت کمبود وقت بررسی بقیه مسائل و دست یابی به اجماع درباره آن ناتمام ماند.

الجعفری افزود : روسیه، بی طرف و ناظر بر مذاکرات است و متأسفانه برخی طرف ها تلاش می کنند که مانع میانجیگری روسیه و برگزاری مذاکرات دولت و مخالفان سوریه در مسکو شوند.

رئیس هیأت مذاکره کننده دولت سوریه اعلام کرد : برخی مذاکره کنندگان تلاش می کردند که نشست مسکو 2 را به شکست بکشانند و سرانجام نیز از امضای سند پایانی نشست خودداری کردند و مصاحبه آنها با رسانه ها ثابت کرد که برای تأمین منافع اربابان خود تلاش می کنند .

الجعفری نشست مسکو 2 را کاملاً سوری – سوری توصیف کرد و گفت : مساله مبارزه با تروریسم در نشست آتی دولت و مخالفان سوریه بررسی خواهد شد .

الجعفری در بیان علت عدم مشارکت استفان دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست مسکو 2 گفت : میستورا نماینده ای بین المللی است و حضورش با نشست سوری – سوری مسکو 2 همخوانی نداشت .

الجعفری گفت : مبارزه دولت دمشق با تروریست ها، امری قانونی و مطابق قوانین و معاهدات بین المللی است و دولت حق دارد که از دوستان خود کمک درخواست کند. ولی حمایت برخی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس از تروریست ها در سوریه با دلارهای نفتی و آموزش دادن کارشناسان اسرائیلی ، ترک ، قطری ، عربستانی و اردنی به این تروریست ها اقدامی غیرقانونی است و قطعنامه هائی که شورای امنیت سازمان ملل درباره مبارزه با تروریسم صادرکرده است ، باید اجراء شود .

الجعفری افزود : برخی از کشورها که سال ها وجود تروریست ها در سوریه را انکار می کردند ، امروز ادعا می کنند که با این تروریست ها می جنگند.

الجعفری با هشدار درباره تلاش تروریست ها برای تأمین منافع رژیم صهیونیستی، گفت : توطئه ای بزرگ برای درگیر کردن کشورهای عربی با همدیگر و نابود کردن ارتش های این کشورها برای خدمت به اسرائیل در کار است و اجراء می شود .

۱۳۹۴/۱/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: