نسخه چاپی

4 درمان خانگی برای ریزش مو

4 درمان خانگی برای ریزش مواستفاده از شامپو‌های صنعتی می‌تواند ریشه موها را ضعیف كند اما استفاده از 4 درمان خانگی با استفاده از طب سنتی می‌تواند به تقویت ریشه موها كمك كند.

به گزارش نما، یک پزشک طب سنتی گفت: شامپو‌های صنعتی و رنگ‌های مو حاوی 10 تا 20 نوع ماده شیمیایی مصنوعی هستند که به بافت‌های مو آسیب وارد می‌کنند. از نظر طب سنتی، داروهای گیاهی و درمان‌های زیادی برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت ریشه موها وجود دارد که بدون عارضه بوده و کمک می‌کند تا پس از مدت کوتاهی موهای شفافی داشته باشید.

دکتر نصیر دهقان افزود: یکی از این درمان‌ها استفاده از تخم شنبلیله است، به این صورت که مقداری از آن را در آب بریزید و بگذارید خیس بخورد، سپس سرتان را با آن ماساژ دهید و به مدت 3 ساعت روی سرتان حوله قرار دهید و بعد بشویید. این درمان را تا یک ماه ادامه دهید.

دهقان تصریح کرد: ریشه موهایتان را با روغن کرچک ماساژ دهید و با گذاشتن یک کلاه نایلونی تا صبح صبر کنید، هفته‌ای یکبار نیز آبلیموی تازه را به ریشه موهایتان بزنید.

این پزشک طب سنتی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهید موهای شفاف داشته باشید، گفت: برای این کار هفته‌ای 2 بار حمام کنید و از روغن بادام تلخ و روغن زیتون استفاده کنید.

۱۳۹۴/۱/۲۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: