نسخه چاپی

عمان اولین حریف سر سخت ایران

عکس خبري -عمان اولين حريف سر سخت ايران

سرپرست كمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال گفت:كی روش در این مرحله از بازیها می توان به بازیكنان ذخیره و یا جوان تر میدان دهد.

یه گزارش نما به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مرتضی محصص، درباره قرعه کشی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌ها آسیا و مشخص شدن گروه ایران اظهار داشت: تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات پیش روی خود کار چندان سختی ندارد. اگر بخواهیم حریفان ایران را به میزان بازی سختی که باید مقابلشان به نمایش بگذاریم، ارزیابی کنیم عمان اولین حریف سر سخت ایران محسوب می شود. اگر این تیم آمادگی خوبی داشته باشد بدون تردید توانایی شکست تیم های بزرگ در آسیا را دارد.این تیم با سرمربیگری پل لی گن که یکی از برترین مربیان فرانسه است تمرینات خود را پیگیری کرده و به مصاف حریفان خود می رود.

وی افزود: تیم عمان تدارکات خوبی را برای بازیکنان در نظر می گیرد. هفته گذشته در یک دیدار دوستانه به مصاف استرالیا رفت و این دیدار را باخت اما نکته ای که برای این سرمربی مهم است ارزیابی و محک جدی بازیکنانش است. هر چند که این تیم در بازیهای جام ملتهای آسیا به غیر از کویت، تمام بازیای خود را واگذار کرد اما بازی خوبی را برابر تیم الجزایر انجام داد. تیمی که در رقابتهای جام جهانی مقابل آلمان بسیار پر قدرت ظاهر شد.

محصص ادامه داد: اگر بخواهیم بازیکنان شاخص در تیم ملی عمان را ارزیابی کنیم، این تیم دروازه بان بسیار خوبی دارد که اکنون در تیم بولتون انگلیس بازی می کند. علی الحبسی بازی ساز بسیار خوبی است و یکی از نقاط قوت تیم عمان محسوب می شود. ۱۶ مهر ۹۴ و ۱۰ فروردین ۹۵ ما با تیم عمان بازی داریم و معتقدم فاصله زمانی ۶ ماهه به تیم ملی و کادر فنی کمک می کند تا عمان را ارزیابی کنند و مورد آنالیز قرار دهند. همانطور که در بالا اشاره کردم تیم عمان همیشه خطرناک ظاهر می شود. در بازیهای آسیایی تایلند و در زمان سرمربیگری منصور پور حیدری ما یکبار بازی را به عمان واگذار کردیم اما در فینال این تیم را شکست دادیم. بدون شک عمان تیم خوبی است و در حال پیشرفت. نباید بازیکنان عمان را دست کم گرفت.

عضو کمیته فنی و توسعه در ادامه درباره تیم ملی هند گفت: فوتبال هند با مربیان هلندی کار کرده و طرز تفکر بازیکنان این تیم مانند بازیکنانی که در هلند هستند در حال تغییر است. این تیم با سرمربیگری استفان کونسانتین که اصلیتی قبرسی دارد خود را برای حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌ها آسیا آماده می کند. این تیم بازیکنان شاخصی ندارد و یک تیم معمولی به حساب می آید اما اگر از موقعیت های خود به خوبی استفاده کند، میتواند برایمان خطرناک باشد.

محصص در ادامه درباره تیم ملی ترکمنستان گفت: در گذشته سرمربی تیم ملی قربان گردیف که در گذشته مربی سردار آزمون نیز بود، هدایت این تیم را بر عهده داشت. این تیم بدون شک از نظم و انضباطی بالایی برخوردار است. تیمهای ترکمنستان، ازبکستان، تاجیستان و قرقیزستان بدون شک با توجه به شرایطی که در شوروی سابق حاکم بود از نظم و انضباط تیمی بالایی بهره می برند و از لحاظ قدرت بدنی با ما برابر هستند. این تیم بازیکن شاخصی در اروپا ندارد .

وی درباره تیم ملی گوام گفت: سرمربی این تیم گری وایت است . با وی در دوره آموزشی که به میزبانی ژاپن برگزار شد، آشنا شدم. تیم گوام تیم مطرحی نیست اما باید مقابل تیم هایی که استیل بازیشان به امریکای جنوبی و رفته هوشیار باشیم.

محصص درباره روند آماده سازی تیم ملی تا بازیهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌ها آسیا گفت: باید امیدوار باشیم که کی روش در ایران بماند و در صورت ماندن به طور کامل حمایت شود. باید انتظارات کی روش را فراهم کنیم تا قوی تر از سال های گذشته به مصاف حریفان خود برویم و با تدارکات بسیار خوب، فوتبال زیبایی را به نمایش بگذاریم. هر تیمی برای حضور در جام جهانی و یا جام ملتهای آسیا پر قدرت تر ظاهر می شود. تیم ایران نیز نباید از این قاعده مثتسنی باشد.

وی در پایان درباره جوانگرایی در تیم ملی فوتبال گفت: به عقیده من در این مرحله از بازیها می توان به بازیکنان ذخیره و یا جوان تر میدان داد. اما کادر فنی هر تیمی مختار است که درباره بازی دادن به بازیکنان تصمیم بگیرد.

۱۳۹۴/۱/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...