نسخه چاپی

قلعه‌نویی: هنوز هم امیدواریم كه در لیگ قهرمان شویم

سرمربی تیم فوتبال استقلال می‌گوید تیمش هنوز شانس بالایی برای كسب قهرمانی لیگ برتر این فصل دارد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، امیر قلعه نویی در حاشیه تمرین عصر سه‌شنبه استقلال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدوارم شرایط جوی بازی با ملوان به گونه‌ای باشد که بتوانیم بازی باکیفیتی را ببینیم. دو، سه بازیکن محروم و مصدوم داریم که جانشینان آنها به خوبی جایشان را پر خواهند کرد.

او ادامه داد: استقلال برای همه بازی‌ها آماده است. ما در بازی‌های گذشته کمی بدشانس بودیم. در همه بازی‌ها تا لحظه آخر می‌جنگیم و به اعتقاد من هنوز شانس قهرمانی داریم. اگر ملوان را ببریم می‌توانیم قهرمان شویم. ما تا آخرین لحظه می جنگیم و هنوز هم امیدواریم که در لیگ قهرمان شویم. اگر ملوان را شکست دهیم به جدول برمی‌گردیم و شانس‌مان برای قهرمانی زیاد می‌شود.

وی در ادامه با انتقاد از کسانی که عملکرد تیمش برابر ذوب آهن را نقد کردند گفت:‌ متاسفانه بیشتر ما کارشناس بعد از نتیجه‌ایم. اگر ذوب آهن را می بردیم نتیجه و آنالیز چیز دیگری می‌شد. آنالیز بعد از نتیجه که هنر نیست. در بعضی از بازی ها در دقایق آخر گل زده‌ و بعضی وقت‌ها هم گل خورده‌ایم.

در ادامه خبرنگاری از قلعه نویی درباره ماندن یا رفتنش از استقلال پرسید. او جواب داد: هنوز 5 بازی تا پایان فصل باقی مانده و ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم. از کادر فنی و بازیکنانم تشکر می کنم بعضی از آن‌ها 5-6 ماه است که پول نگرفته‌اند. ضمن اینکه در نیم فصل فهرستی به مدیران باشگاه دادم که نتوانستند جذب کنند. مثلا محسن مسلمان و کاوه رضایی را می‌خواستم اما وقتی پول نیست باید مثل آن آقای بوشهری برویم خانه‌مان را بفروشیم؟‌

وی افزود: خود من 7 ماه است که یک ریال نگرفته‌ام. ما همه برای مردم تلاش می کنیم. چه باشیم و چه نباشیم وظیفه‌مان را انجام می‌دهیم. مگر من بدم می آمد که بازیکنان با کیفیت‌تری جذب کنم؟ درباره مسلمان با شخص آذری صحبت کردم. درباره کاوه رضایی هم مذاکرات زیادی داشتیم اما رقم‌هایی خواسته می‌شد که از توان ما خارج بود.

سرمربی استقلال در ادامه با لحنی کنایه آمیز گفت: آنهایی که آمده‌اند تلاش خود را می‌کنند. مثلا میلاد نوری از جیب خود پول داده و آمده و هنوز هم یک ریال نگرفته است. آیا خوب بود که این ها هم مثل برخی بازیکنان مردم را سیاه می کردند و 3 میلیارد تومان می‌گرفتند و بعد خود را استقلالی جا می‌زدند. ما آنچه در توان‌مان است انجام می‌دهیم.

قلعه نویی در ادامه به بازی این هفته تیمش برابر ملوان اشاره کرد و گفت: اگر ملوان را شکست دهیم شانس اول قهرمانی هستیم. نتایج حریفان در هفته گذشته نیز ما را امیدوارتر کرد. ضمن این که با شرایط و مشکلاتی که از اول فصل داشتیم امیدوارم سهمیه آسیا را کسب کنیم.

سرمربی استقلال در ادامه از وضعیت سلامتی برخی بازیکنانش گلایه کرد و گفت:‌ خسرو و احسان حاج صفی را مقایسه کنید. پیروزی سپاهان برابر تراکتورسازی به دلیل حضور حاج صفی بود. اگر خسرو مشکل پیدا نمی کرد و با تیم بود ما هم نتایج بهتری می گرفتیم. حاج صفی از اردوی تیم ملی به تیمش برگشت اما خسرو مصدوم شد و نتوانست با ما باشد.

وی ادامه داد: قبل از بازی با فولاد با 7 نفر تمرین کردیم. از دو سال پیش که قهرمان شدیم پروژه‌ای در کار بود که زمان هم آن را ثابت می کند و معلوم می شود که خیانت هایی در حق تیم شد که فقط من را بزنند. چطور می شود که یعقوب کریمی هنوز تمرین عمومی‌اش را شروع نکرده نامه می زنند و او را به اردوی تیم ملی در اتریش دعوت می کنند. ما در طول فصل خیلی لطمه خوردیم، وگرنه در همان نیم فصل اول بارمان را می‌بستیم.

سرمربی استقلال درباره واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی نیز گفت: این طرح خام است بخش خصوصی هیچ وقت در فوتبال ایران موفق نبوده است در حالی که همه با عشق و علاقه وارد کار شده‌اند. خودم از نزدیک شاهد بودم که برادران شفیع‌زاده با عشق به استقلال اهواز آمدند و بالای 20-30 میلیارد خرج کردند اما عاقبت چه شد؟

وی افزود: می خواهیم استقلال و پرسپولیس را بفروشیم. ممکن است برخی بانک‌ها بخواهند این کار را بکنند اما آیین نامه داخلی‌شان اجازه ندهد. اشخاص حقیقی هم می‌ترسند که با ورود به فوتبال صدپشتشان را بگردند که بفهمند آن پول را از کجا آوردند. عکس های آن چنانی از زندگی، زن و بچه و مثلا ماشین‌شان بگیرند که بگویند فلان آدم آن گونه است. اما طرحی که اسلامیان در سپاهان پیاده کرد در سطح بالاتری می تواند برای استقلال و پرسپولیس خوب باشد.

۱۳۹۴/۱/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: