نسخه چاپی

داعش دست به دامن بعثی ها شد

با بررسی اتفاقات روی داده در مناطقی كه هنوز تحت كنترل داعش قرار دارند و همچنین مشكلاتی كه این گروه تروریستی به دلیل اقدامات نیروهای مردمی و عشایر با آن روبه‌رو شده باعث شده تا این گروه به خاطر جبران خسارات وارد شده به ساختار خود، از نیروهای بعثی عضوگیری كند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، با بررسی اتفاقات روی داده در مناطقی که هنوز تحت کنترل داعش قرار دارند و همچنین مشکلاتی که این گروه تروریستی به دلیل اقدامات نیروهای مردمی و عشایر با آن روبه‌رو شده باعث شده تا این گروه به خاطر جبران خسارات وارد شده به ساختار خود، از نیروهای بعثی عضوگیری کند.

به گزارش روزنامه الاخبار چاپ لبنان، گروه تروریستی داعش به دلیل تحت پیگرد قرار گرفتن توسط نیروهای مردمی و انتقام‌جویی مردم از اقدامات وحشیانه داعش همواره با مشکلات زیادی روبه‌رو شده و سعی دارد برای جبران خساراتی که مردم عراق به ساختار آن وارد کرده‌اند، تغییر تاکتیکی در عملکرد خود بدهد.

حمله نیروهای مردمی به دادگاهی متعلق به داعش در منطقه القیاره آن هم در پی اعدام فرزندانشان توسط این گروه تروریستی باعث شد تا داعش دچار خسارت‌های بسیار زیادی شود. چراکه بسیاری از کسانی که مورد اعتماد داعش بودند و جزء سران برجسته وی محسوب می‌شدند اکنون به خاطر اتهامات وارده به آنها مبنی بر جاسوسی برای دستگاه اطلاعات ترکیه تحت پیگرد سران گروه‌های عربی و خارجی قرار دارند.

همچنین در پی درگیری‌های رخ داده میان اعضای داعش آن هم پس از اعدام یکی از رهبران خود که اعضای گروه را به فرار از برخی مناطق متهم کرده بود، بسیاری از اعضای این گروه تروریستی کشته و مجروح شدند.

پس از اینکه تلاش‌های رهبران و مبلغان داعش برای جذب جوانان موصل نتیجه‌ای نداد، این گروه سعی کرد تا افسران ارتش سابق عراق و اعضای حزب منحل شده بعث‌ را به عضویت خود درآورد و همه اینها به خاطر جبران خسارت‌هایی بود که به خاطر تعداد کشته‌شدگان و افراد فراری از گروه خود متحمل آن شده بود که همه این مشکلات باعث شد تا داعش مدام در شیوه عملکرد خود تغییر ایجاد کند.

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که داعش پس از اینکه در جنگ اخیر خود یعنی تکریت از جبهه‌های مختلف متحمل خسارت‌های متعددی شد، مدام در حال ایجاد تغییر ناگهانی در برنامه‌های خود است و دچار سردرگمی شده است.

۱۳۹۴/۱/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: