نسخه چاپی

چرا بورس افت كرد؟

یك كارشناس بازار سرمایه، تردید نقدینگی برای ورود به بورس و نیز نگاه كوتاه‌مدت سهامدارن بویژه حقوقی‌ها در كسب سود را دو دلیل عمده تداوم روند كاهشی بورس عنوان كرد.

به گزارش نما، محمد قصری در گفت و گو با تسنیم گفت: در شرایطی که قیمت سهام شرکتها در بورس به حد پایین خود رسیده اند و خبرهای خوبی نیز از موضوع هسته‌ای و چشم انداز مذاکرات منتشر شده است با این حال کلیت بازار در مسیر کاهشی قرار دارد.
این کارشناس بازا رسرمایه در خصوص چرایی این اتفاق تصریح کرد: تردید نقدینگی برای ورود به بورس یکی از این دلایل است، بعلاوه این که نگاه کوتاه مدت سهامدارن بویژه حقوقی‌ها در کسب سود را باید به این دلایل اضافه کرد.
وی اضافه کرد: بازار سهام این روزها رفته رفته به تدریج خود را برای ورود به فصل مجامع آماده می کند که اعلام نرخ سود سهام شرکتها در این مجامع می تواند پتانسیلی برای رشد سهام برخی شرکتها و صنایع بورسی باشد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که فصل مجامع یکی از موقعیت‌هایی است که بازار برای تغییر و بهینه کردن پرتفوی سهامداران مهیا می‌کند گفت: بر این اساس سهامداران باید به سودآوری، برنامه های توسعه‌ای و افزایش سرمایه شرکتها و مسایلی از این دست برای تغییر پرتفوی خود توجه کنند.

۱۳۹۴/۱/۳۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...