نسخه چاپی

توضیح درباره ورود خبرنگار اسرائیلی به ایران

یك عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این كه خبرنگار رژیم صهیونیستی كه به ایران سفر كرده بود جاسوس نبوده است گفت كه برای جلوگیری از تكرار چنین اتفاقاتی خواستار جلوگیری از ورود متولدان اسراییل به ایران هستیم.

به گزارش نما به نقل از ایسنا،محمد صالح جوکار درتوضیح آخرین بررسی‌ها از حضور خبرنگار رژیم صهیونیستی در ایران گفت: طبق بررسی‌های انجام شده از طریق وزارت اطلاعات و سایر نهادهای مربوطه این فرد تحت پوشش گردشگر با پاسپورت آمریکایی و از فرانکفورت آلمان در قالب توری با حضور ۲۹ نفر دیگر به ایران آمده است.

وی افزود: سفر این فرد ۱۴ روز به طول انجامیده که به استان‌های مختلف از جمله همدان رفته است و از سفرش گزارشی را در روزنامه‌ی رژیم صهیونیستی منتشر کرده و در آن مدعی شده که مردم بی صبرانه منتظر توافق هستند و مشکلات اقتصادی دارند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: طبق بررسی‌های انجام شده این فرد جاسوس نبوده و حداقل فعالیت‌های جاسوسی در کشور نداشته و بیشتر قصدش گردشگری و تهیه گزارش بوده است، همچنین ارتباط گیری خاصی نداشته است.

جوکار با بیان این که این خبرنگار متولد اسراییل بوده است گفت: با توجه به این اتفاقات به دنبال این هستیم که افراد متولد رژیم صهیونسیتی اجازه ورود به این کشور را نداشته باشند چون ممکن است این افراد تحت پوشش سرویس‌های امنیتی بیگانگان با اهدافی وارد کشور شوند.

وی در پایان گفت که هنوز بررسی‌ها کامل نشده است و بعد از جمع بندی گزارش نهایی به کمیسیون ارائه می‌شود.

چندی پیش اورلی آزولای خبرنگار روزنامه اسرائیلی یدیعوت آهارانوت سفری ۱۴ روزه به ایران داشته است که در آخرین اظهارنظر وزیر فرهنگ و ارشاد تأکید کرده که این فرد با پاسپورت اروپایی و در قالب گردشگر به ایران سفر کرده است.

۱۳۹۴/۱/۳۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...