نسخه چاپی

واكنش كاخ‌سفید به كیفرخواست رضائیان

عکس خبري -واکنش کاخ‌سفيد به کيفرخواست رضائيان

كاخ سفید به كیفرخواست جیسون رضائیان واكنش نشان داد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، "برنادیت میهان" سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت که کاخ سفید هنوز از هیچ اطلاعیه رسمی که از سوی مقامات دادگستری ایران درباره اتهامات علیه "جیسون رضائیان" خبرنگار بازداشت شده واشنگتن پست در ایران منتشر شده، ندیده است.

وی همچنین گفت که اتهامات مطرح شده علیه جیسون رضائیان پوچ است.

لیلا احسن وکیل مدافع جیسون رضائیان عصر امروز از صدور کیفرخواست برای رضائیان، خبرنگار ایرانی - آمریکایی متهم به جاسوسی خبر داد و گفت: جیسون رضائیان از سوی دادستانی تهران به جاسوسی از طریق جمع‌آوری تصمیمات کشور در خصوص مسائل سیاست داخلی و خارجی و قراردادن آن در اختیار افراد غیر صالح متهم شده است.

وی افزود: بر اساس کیفرخواست صادره، دسترسی و جمع‌آوری اطلاعات طبقه‌بندی شده، همکاری با دول متخاصم و نوشتن نامه به اوباما رئیس جمهور آمریکا و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از دیگر اتهامات جیسون رضائیان است.

به گفته وکیل این خبرنگار متهم به جاسوسی ، صرف‌نظر از فقدان دلایل موجه اتهامات مطرح در پرونده، نتیجه ردیف اول تا سوم اتهامات وارده،‌ نوعاً یکی است و علیرغم اختلافات سیاسی و فرهنگی عمیق بین ایران و آمریکا و دیوار بی اعتمادی که از زمان کودتای 1953 علیه دولت قانونی ایران ایجاد شده، دو کشور از نظر موازین حقوق بین الملل "متخاصم" محسوب نمی شوند.

از سوی دیگر "ماری هارف" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری خود درباره پرونده "جیسون رضائیان" خبرنگار بازداشت شده واشنگتن پست در ایران گفت: هنوز اطلاعی از اعلامیه رسمی یا گزارشی از وکیل وی نداریم و در صورتی که درست باشد، اتهامات "آشکارا پوچ" هستند.

وی همچنین درباره ارتباط پرونده رضائیان به مذاکرات هسته‌ای گفت که سرنوشت و سرانجام پرونده رضائیان و دیگر بازداشتی‌های آمریکا درایران نباید به موضوع هسته‌ای گره زده شود.

هارف تاکید کرد که رضائیان باید فورا آزاد شود تا بتواند به خانواده خود بازگردد و اتهامات علیه وی نیز باید لغو شود.

۱۳۹۴/۱/۳۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...