نسخه چاپی

ابتكار:6 محیط‌بان از طناب دار رهایی یافتند

رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست گفت: 6 محیط‌بان از طناب دار رهایی یافتند، در حالی كه دو محیط‌بان همچنان در بند هستند.

به گزارش نما به نقل از فارس، معصومه ابتکار در خصوص حمایت از محیط‌بانان اظهار داشت: ما تلاش خود را انجام می‌دهیم تا اقدامات مؤثری را برای بهبود اوضاع معیشتی محیط‌بانان انجام دهیم.

وی تصریح کرد: در خصوص پرونده‌های قضایی محیط‌بانان نیز خوشبختانه از زمانی که مسئولیت به بنده داده شده تاکنون، هشت محیط‌بان در آستانه اعدام داشتیم که حکم برخی از این افراد قطعی شده بود.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست افزود: در خصوص پرونده 6 نفر از این افراد یا احکام شکسته شد و یا موافقت اولیای دم گرفته شده و دو مورد دیگر نیز در دست اقدام است و به امید خدا و با مساعدت‌های موجود از سوی مراجع قضایی و خود خانواده‌ها، این مشکل نیز رفع می‌شود.

ابتکار اضافه کرد: محیط‌بان‌ها باید تابع قانون بوده و در چارچوب قانون حرکت کنند؛ چراکه محیط‌بانان ضابط قوه قضائیه هستند و مردم نیز باید آموزش ببینند و با محیط‌بانان همکاری داشته باشند.

*20 درصد پلنگ‌ها بر اثر برخوردهای جاده‌ای می‌میرند

وی در خصوص از بین رفتن شماری از پلنگ‌ها در کشور و اقدامات سازمان محیط‌زیست در حفاظت از این‌گونه که اگر حفاظتی صورت نگیرد طی دهه‌های آینده در معرض انقراض قرار خواهند گرفت، عنوان داشت: دلایل از بین رفتن پلنگ‌ها در کشور متعدد بوده و حدود 15 تا 20 درصد برخوردهای جاده‌ای، یک درصد بر اثر تخریب زیستگاه و شکار غیرمجاز بوده و در این خصوص، شکار نیز درصد بالایی را داشته است.

این مسئول عنوان کرد: سازمان محیط‌زیست در تمام این موضوعات با وزارت راه همکاری خود را آغاز کرده و با شناسایی نقاط حادثه‌خیز برای پلنگ‌ها که در این سال‌ها بر اثر تصادف کشته شده‌اند، این نقاط باید ایمن شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست توضیح داد: تلاش داریم تا آن نقاط بهسازی شود و راهکارها و روش‌هایی را پیش‌بینی کنیم تا وحوش با امنیت بیشتر تردد کنند.

ابتکار در پایان یادآور شد: در جاده‌های همه نقاط دنیا، تصادف با وحوش وجود دارد؛ اما باید سعی کنیم که در نقاط حساس مدیریت داشته باشیم و همکاری با وزارت راه در این حوزه آغاز شده است.

۱۳۹۴/۲/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: