نسخه چاپی

افزایش جرایم خشن و جنسی در انگلیس

براساس آخرین آمار رسمی منتشر شده از سوی دفتر آمار ملی انگلیس (او ان اس)، میزان ارتكاب جرایم خشن در این كشور طی یكسال گذشته 21 درصد افزایش داشته كه بالاترین میزان طی بیش از یك دهه است.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش، تعداد جرایم خشن ثبت شده در انگلیس و ولز با 126 هزار مورد افزایش به حدود 741 هزار مورد رسیده است که معادل متوسط 2هزار و 30 جرم در روز می باشد.

این آمار همچنین موید آن است که تنها در 12 ماه گذشته تعرض جنسی از 19 هزار و 100 مورد، به 26 هزار و 700 مورد افزایش داشته و سایر جرائم جنسی نیز 28 درصد افزایش نشان می دهد.

به گفته تحلیلگران اجتماعی این افزایش که بالاترین سطح جرایم جنسی از سال 03/ 2002 می باشد، به دلیل اطمینان خاطر مجرمان از بی تفاوتی دستگاه های قضایی این کشور می باشد.

بر اساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس همچنین در سال 2014 میلادی، 3 میلیون و 800 هزار مورد جرم توسط پلیس به ثبت رسیده است که افزایشی 2 درصدی نشان می دهد.

بالاترین درصد افزایش جرم در منطقه کمبریج شایر بوده که میزان جرایم خشن علیه اشخاص با 45 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 8 هزار و 900 جرم رسیده است.

منطقه 'بتفوردشایر' نیز با افزایش 41 درصدی و پس از آن منطقه 'دورهام' و 'هرتفوردشایر' هر کدام با افزایش 39 درصدی در ثبت جرایم خشن در رده های بعدی قرار داشته اند.

پلیس لندن که بزرگترین نیروی پلیس در انگلیس و ولز است، 155 هزار مورد جرم را به ثبت رسانده است که افزایش 25 درصدی جرایم خشن را نشان می دهد.

بر اساس این گزارش گفته می شود که میزان جرایم خشن در یکسال گذشته در تمام دفاتر پلیس انگلیس و ولز روندی صعودی داشته است.

پیشتر پلیس انگلیس به طور گسترده ای به دلیل آنچه 'دستکاری در جرم های ثبت' شده عنوان شده بود مورد انتقاد قرار گرفته که با دستورالعمل های جدیدی که برای تشویق افسران به ثبت صادقانه تر آمار جرم صادر شد، اکنون به نظر می رسد که این آمار حقیقی تر شده است.

گفتنی است براساس گزارشی که اواخر سال گذشته میلادی (2014) توسط گروهی از بازرسان مستقل از پلیس انگلیس انجام شد، گفته شده بود که در حدود ١٩ درصد از کل جرائم در انگلیس به ثبت نرسیده است.

'تام وینزور ' از نویسندگان این گزارش گفته بود: کوتاهی در ثبت جرائم، غیر قابل قبول است چراکه این آمار مجموعه ای از جرائم و راهکارهای توجه به امنیت جامعه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

۱۳۹۴/۲/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: