نسخه چاپی

مشتری های پالم كم شد

رئیس سازمان غذا و دارو از واردات مواد غذایی قاچاق به كشور انتقاد كرد و گفت: سال گذشته ۳۰۰ هزار تن از واردات روغن پالم به كشور كم شد.

به گزارش نما به نقل از فارس، رسول دیناروند در همایش اعطای نشان ایمنی و سلامت به محصولات غذایی گفت:‌ شعار امسال سازمان جهانی بهداشت امنیت و ایمنی غذا از مزرعه تا سفره است که وزارت بهداشت نیز اولویت خود را این موضوع قرار داده است.

وی با بیان اینکه موضوع نظارت بر ایمنی و سلامت غذا یک موضوع فرابخشی است و تنها به وزارت بهداشت مرتبط نمی‌شود، گفت: سلامت غذا اگر رعایت نشود صدها مورد بیماری از اسهال گرفته تا سرطان‌ها ممکن است به وجود بیاید.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: سازمان جهانی بهداشت در کنار فائو مقرر کرده که تمام تصمیمات باید مبتنی بر شواهد گرفته شود ما گاهی به دنبال شایعات تصمیماتی می‌گیرم که صحیح نیست.

وی با بیان اینکه تصمیمات دستگاه‌های نظارتی باید بر اساس مستندات باشد گفت: باید همکاری‌های فرابخشی به وجود بیاید و همه مسئولان مسئولیت خود را بپذیرند.

دیناروند با اشاره به اینکه ایمنی غذا مرز نمی‌شناسد گفت: ما مرزهایی داریم که قابل کنترل نیست و کالای قاچاق از آنها وارد می‌شود که این موضوع باید تحت کنترل قرار گیرد.

وی در مورد اعتماد مردم به وزارت بهداشت گفت: برخی‌ها می‌گویند موضع پالم چه شد که باید بگویم بیش از 300 هزار تن در سال 93، کاهش واردات پالم داشته‌ایم.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه اقدامات این سازمان در موضوع خمیر مرغ و پایش محصولات کشاورزی مناسب بوده است، گفت: نشان ایمنی و سلامت ما را به سمتی می‌برد که نمک کم شده اسید چرب ترانس به صفر رسیده و افزودنی‌ها نیز کم شده باشد.

۱۳۹۴/۲/۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: