نسخه چاپی

بهترین روش برای مدیریت مصرف آب در تهران

مدیرعامل شركت آب و فاضلاب كشور با بیان اینكه اگر صرفه‌جویی آب به نحو احسن صورت نگیرد، كمبود آب را باید بیش از پیش مدیریت كنیم گفت: كاهش فشار آب و متوازن كردن آب در شب و روز مناسب‌ترین روش برای مدیریت مصرف آب است.

به گزارش نما، حمیدرضا جانباز در گفت‌وگو با فارس گفت:اگر صرفه‌جویی آب به شکل مطلوبی از سوی مشترکان صورت نگیرد،امسال مجبور هستیم که کمبود آب را بیش از پیش مدیریت کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا نوبت بندی آب در تهران منتفی شده است اظهار داشت: نوبت بندی آب در تهران آخرین راهکار است و این روش موجب کاهش مصرف نمی‌شود، بنابراین کاهش فشار آب و متوازن کردن آب در شب و روز مناسب‌ترین روش برای مدیریت مصرف آب است.

مدیر عامل آبفا ادامه داد: سدهای تأمین‌کننده آب تهران با توجه به عدم ریزش مطلوب برف و باران وضعیت مطلوبی ندارند و علی‌رغم اینکه تمهیدات خوبی از قبیل حفر چاه‌ و رساندن آب سد ماملو به تهران صورت گرفته است، ناگزیر به اعمال مدیریت مصرف آب در سال جاری برای تهران بیش از پیش هستیم.

به گزارش خبرنگار فارس، برخی از مسئولان ارشد وزارت نیرو و آبفای تهران معتقد هستند جیره‌بندی آب موجب کاهش مصرف آب نمی‌شود، چه بسا در برخی نقاط این روش موجب افزایش مصرف آب نیز شده است.

نوذری پور قائم‌مقام مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران نیز با بیان اینکه عدم نوبت‌بندی آب در تابستان دارای چند بحث بوده و به چگونگی مصرف آب مردم بستگی دارد، گفت: مشترکان تهرانی باید مصرف آب خود را از 220 لیتر به 150 لیتر در شبانه‌روز برسانند.

۱۳۹۴/۲/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: