نسخه چاپی

خبر خوش درباره «دریاچه ارومیه»

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به میزان مناسب بارش ها و برخی اقدامات شاهد تثبیت آب دریاچه ارومیه هستیم.

به گزارش نما به نقل از مهر: مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به میزان مناسب بارش ها و برخی اقدامات شاهد تثبیت آب دریاچه ارومیه هستیم.

غلامرضا هاشمی شامگاه شنبه در حاشیه جلسه مدیریت بحران کم آبی در استان در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در گذشته شاهد افت هر ساله سطح آب دریاچه بودیم اما امسال با توجه به بارش ها آب این دریاچه تثبیت شده است.

وی ادامه داد: نسبت به شهریور ماه سال گذشته سطح آب این دریاچه ۵۴ سانتی متر بالا آمده و در کل یک میلیارد مترمکعب به آب آن افزوده شده است.

هاشمی همچنین اشاره ای به مشکل کمبود آب در شهرستان ها میانه و مرند کرد و گفت: در این دو شهرستان طرح های اساسی ریخته شده است اما به خاطر تامین نشدن بودجه عمرانی، این طرح ها به خوبی به پیش نمی روند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان همچنین از طراحی طرح تامین آب تبریز در شرایط بحران خبر داد و گفت: این طرح هم اکنون توسط کارشناسان برنامه ریزی می شود تا در شرایط اضطراری شاهد تامین حداقل نیازهای این شهر باشیم.

۱۳۹۴/۲/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: