نسخه چاپی

پایان گروگانگیری ۳ میلیاردی در تهران

با تلاش مأموران پلیس آگاهی، پسر ۱۴ ساله در منطقه دهكده المپیك تهران از چنگال آدم‌ربایان آزاد شد و سه گروگانگیر نیز دستگیر شدند.

به گزارش نما به نقل از فارس: در ساعت 8 مورخه 5 اردیبهشت 94 فردی با مراجعه به کلانتری 112 ابوسعید به مأموران اعلام کرد که پسر 14 ساله اش بنام امیرحسین در زمان مراجعه به مدرسه توسط فرد یا افراد ناشناسی ربوده شده است.

پرونده در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم ربایی و به دستور سرپرست دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گفت.

اظهارات شاکی پرونده:

پدرامیرحسین پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در مورخه 5 اردیبهشت 94 پسرم در ساعت 6:30 از درب منزل خارج شد تا با سرویس به مدرسه برود؛ حدود ساعت 6:45 بود که زنگ منزل به صدا درآمد و راننده سرویس مدرسه عنوان داشت که چرا امیرحسین پایین نیامده؟! بلافاصله به در منزل رفته و کوچه را برای پیدا کردن امیر حسین گشتیم اما از او اثری نبود.

پدر امیرحسین در خصوص نحوه اطلاع از ربایش پسرش نیز به کارآگاهان گفت: حدود ساعت 7 بود که فرد ناشناسی با تلفن همراه بنده تماس گرفت و عنوان داشت پسرم در اختیار آنها است و در ازای آزادی وی مبلغ 3 میلیارد تومان درخواست کرد.

تحقیقات پلیسی:

کارآگاهان در اولین مرحله از تحقیقات خود به مدرسه محل تحصیل امیرحسین مراجعه و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که در چند روز گذشته افراد شناسی با خودروهای مختلف سیتروئن و پژو 405 نقره‌ای رنگ به مدرسه محل تحصیل امیرحسین مراجعه کرده و سؤالاتی را در خصوص زمان حضور دانش آموزان در مدرسه و تعطیلی آنها و ... پرسیده است، در حالیکه فرزند یا فرزندان آنها در این مدرسه مشغول به تحصیل نبوده اند.

در ادامه و بنا بر تحقیقات بعمل آمده از خانواده نوجوان ربوده شده مشخص شد که ربایندگان اطلاعات کاملی در خصوص فعالیت اقتصادی پدر و همچنین پدربزرگ امیرحسین در زمینه خرید و فروش آهن آلات اقتصادی دارند؛ لذا تحقیقات جهت شناسایی متهمان پرونده به سمت محل کار پدر و پدربزرگ امیرحسین در بازار آهن کشیده شد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: سرانجام با انجام تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت افراد رباینده شده و طی یک عملیات غافلگیرانه در ساعت 11 مورخه 7 اردیبهشت 94 موفق به دستگیری سه رباینده و همچنین آزادی امیرحسین در منطقه دهکده المپیک شدند.

۱۳۹۴/۲/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: