نسخه چاپی

آمریكا درصدد زور آزمایی در برابر روسیه است

روزنامه ایتالیایی استامپا در گزارشی آمریكا را درصدد زور آزمایی در برابر روسیه دانست.

به گزارش نما، این روزنامه ایتالیایی نوشت روسیه قدرت و عزم خود را برای دفاع از منافع ملی نشان داده است بنابراین واشنگتن قصد دارد در برابر رقیب خود نمایش قدرت بدهد. روزنامه استامپا با اشاره به این که مسکو راهبرد خود را در قبال غرب تغییر داده است نوشت واشنگتن قصد دارد با تقویت کمک اقتصادی و اجتماعی به همسایه های روسیه، به افزایش قدرت این کشور واکنش نشان بدهد. این روزنامه ایتالیایی اوکراین را اولین میز آزمایش این سیاست عنوان کرد.

به گزارش اسپوتنیک آمریکا به اجرای برنامه سپر موشکی خود ادامه می دهد. ناتو نیز در مجاورت مرزهای روسیه، رزمایش اجرا
می کند.با وجود این، آمریکا به متحدان اروپایی نیازمند است. آمریکا از اتحادیه اروپا خواسته است بودجه نظامی خود را
افزایش دهند. اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا به تازگی با اشاره به این که از پایان جنگ سرد تا کنون، مشکلات امنیتی حل و فصل نشده اند از اروپا خواست از خواب بیدار شود.

به گفته شبکه تی وی سی روسیه کارشناسان بر این باور هستند که تحریکات ضد روسی برای تضعیف همکاری میان اتحادیه اروپا و روسیه و بویژه همکاری میان آلمان و روسیه بکار می روند. به گفته سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، آمریکا برای جلوگیری از نزدیک شدن اروپا و روسیه، از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.

به نوشته روزنامه ایتالیایی استامپا تحلیگران آمریکایی بر این باور هستند که تا زمانی که ولادمیر پوتین به عنوان رییس جمهوری روسیه بر سر قدرت است، روسیه تهدیدی برای آمریکا به حساب می آید. بنابراین آمریکا درتلاش است تا اتحادیه اروپا را متقاعد کند تا تحریم روسیه را تمدید کند.

این در حالی است که اروپایی ها مجبور هستند اقتصاد خود را حفظ کنند . در فوریه گذشته خساراتی که به علت تحریم روسیه متوجه اقتصاد اتحادیه اروپا شد، بیست و یک میلیارد دلار گزارش شده است. در ژوئن آینده، شورای اتحادیه اروپا قرار است در خصوص برداشتن و یا تمدید تحریم ها بر ضد روسیه نشست برگزار کند.

کارشناسان بر این باور هستند که چنانچه اتحادیه اروپا تصمیم بگیرد تا از منافع خود دفاع کند و برای اجرای راهبرد جدید آمریکا هزینه پرداخت نکند، اوضاع تغییر خواهد کرد.

۱۳۹۴/۲/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...