نسخه چاپی

نورافشانی نمایشگاه كتاب در شب عید مبعث

قائم‌مقام و معاون اجرایی نمایشگاه كتاب تهران از نورافشانی آسمان نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران همزمان با شب مبعث پیامبر اعظم(ص) خبر داد.

به گزارش نما به نقل از فارس، امیرمسعود شهرام‌نیا درباره نمایشگاه کتاب تهران گفت: امسال فضای اجرایی و مسقف نمایشگاه افزایش یافته و با همکاری شهرداری تهران قرار است فضای مفرحی را برای خانواده ها و همه افرادی که به نمایشگاه مراجعه میکنند ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: هر سال برنامه‌های جنبی متعددی در حاشیه نمایشگاه برگزار می‌شد. فعالیت‌های جنبی شامل دو بخش بود بخشی فعالیت‌های تخصصی مرتبط با کتاب مثل نشست‌های مختلفی در سرای اهل قلم، کارنامه نشر مرتبط با عملکرد صنعت نشر کشور در سال قبل یا بعضی فعالیت‌های نمایشی مثل تاریخ کتاب در ایران و... برگزار می‌شد که امسال این بخش‌ها غنای بیشتری پیدا کرده است.

شهرام‌نیا تصریح کرد: برنامه‌های عمومی هم داریم که لزوما مرتبط با کتاب نیست و بیشتر به منظور استفاده عموم و بهره‌مندی از فضای نمایشگاه کتاب است. برنامه‌های مختلف سرگرم‌کننده برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها تدارک دیده شده تا با امکانات در یک فضای آرام، استراحت موقتی را در جریان بازدید از نمایشگاه داشته باشند.

قائم مقام نمایشگاه با بیان اینکه در این زمینه با همکاری شهرداری تهران هماهنگی داشتیم و چند سالن در بخش‌های مختلف نمایشگاه ایجاد شده است، افزود: ایام برپایی نمایشگاه کتاب امسال بین ولادت حضرت امیرالمومنین(ع) و عید مبعث قرار گرفته که روزهای مبارک و فرخنده‌ای بوده و اقتضای شادی و جشن را دارد که برنامه‌هایی هم به این مناسبت‌ها تدارک دیده‌ایم.

معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: امسال شب مبعث نور افشانی داریم که از یکی و دوشب قبل به استقبال آن می رویم. امیدواریم برنامه‌های جنبی به خوبی اجرا شود و مردم ساعات خوبی را در نمایشگاه سپری کنند.

* تخفیف 40 تا 50 درصدی مرسولات پستی در نمایشگاه کتاب

بازدیدکنندگان بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌توانند با تخفیف 40 تا 50 درصد کتاب‌های خریداری شده خود را به سراسر ایران ارسال کنند.

در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران دفاتر پست مصلی در 4 واحد به ارایه خدمات پستی خواهند پرداخت. همچنین بازدیدکنندگان تهرانی می‌توانند کتاب‌های خریداری شده خود را در همان روز در محل مقصد دریافت کنند.

این تعرفه برای بازدیدکنندگان تهرانی و شهرستانی است و مرسولات با هزینه سفارشی به مقصد مورد نظر حمل خواهند شد.
* فرهنگ عامیانه استان فارس در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی می‌شود

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان فارس با اشاره به روز فارس در هشتمین ورز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: روز استان فارس 23 اردیبهشت ماه برابر با هشتمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. برای این روز چهره‌های مختلف فرهنگی استان در محل اجرای برنامه‌ها در رواق شرقی مصلی حاضر خواهند شد.

وی ادامه داد: اجرای برنامه‌های هنری، تجلیل از مفاخر و پژوهشگران استان، تقدیر از مترجمان و مولفان از جمله برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد استان فارس در این روز است.

وی یادآور شد: همچنین در روز فارس از چند کتاب جدید نویسندگان استان فارس در حوزه فرهنگ عامیانه رونمایی خواهیم کرد.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 16 تا 26 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

۱۳۹۴/۲/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...